1

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Genel Sekreteri Hayrettin Güngör  Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’ne nezaket ziyaretinde bulundu.

TBB Dış ilişkiler Müdür Gülşen Keleş ile Eğitim Müdürü Fikret Gültekin’in bulunduğu heyeti, TDBB Genel Sekreteri Mustafa Başkurt makamında ağırladı.Başkurt’un Kurum faaliyetleri hakkında bilgi vermesinin ardından heyete Birliğin bulunduğu Merkezefendi Konağı’nı gezdirildi.

Sürdürülebilir Ve Kalıcı İşler Yapmamız Gerekiyor

Ziyaret sonunda değerlendirme yapan TBB Genel Sekreteri Hayrettin Güngör, yakın zamanda Afrika’ya yönelik olarak düzenleyecekleri belediyecilik eğitiminden bahsederek,”Bu tür eğitimleri bundan sonraki süreçte birlikte  yapmak istiyoruz, özellikle sizlerin Orta Asya’daki tecrübelerinizden ve bilgi birikiminizden faydalanmak isteriz” dedi. Kültür ve medeniyet coğrafyamızda sürdürülebilir ve kalıcı işler yapmamız gerekiyor diyen Güngör, bu tür faaliyetlerde mutlaka işbirliği yapılması gerektiğini ifade etti.

TDBB Genel Sekreteri Mustafa Başkurt da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek “Biz de bundan sonraki süreçte daha sık bir araya gelerek faaliyetlerimizde işbirliği yapmayı arzu ediyoruz” dedi.

Birliğin 10. yılı anısına yayımlanan Orta Asya’dan Anadolu’ya Şehir ve İnsan Albümünün takdim edilmesinin ardından ziyaret sona erdi.

Tarih : 06.05.2014