Bosna Hersek Uluslararası Dayanışma Forumu – Emmaus Derneği, kuruluşunun 25. Yıldönümünü 29 Mayıs 2024 tarihinde Doboj İstok’da düzenlenen törenle kutladı. Törende 2023 yılında dernek tarafından yürütülen projelere destek olan uluslararası kuruluşlara teşekkür plaketleri de takdim edildi. Teşekkür plaketi verilen kurumlar arasında Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ilk sıralarda yer aldı.

Törene, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’ni temsilen Doboj Istok Belediye Başkanı Kemal Bratiç, Federal Yerinden Edilmiş Kişiler ve Mülteciler Bakan Yardımcısı Nisvet Mujanovic, Sırp Cumhuriyeti Bölgesi Kızılhaç Genel Sekreteri Rajko Lazić, Tuzla Kantonu Sivil Koruma İdaresi Müdürü Zoran Jovanoviç, ve EMMAUS derneğinin çalışmalarına katkıda bulunan dernek yöneticileri ve çok sayıda gönüllü katıldı.

TDBB adına etkinlikte yer alan Doboj Istok Belediye Başkanı Kemal Bratiç’e TDBB’nin EMMAUS’a olan desteklerinden dolayı Teşekkür Plaketi verildi. TDBB, EMMAUS Derneği işbirliğinde Doboj İstok gençlik merkezi, Srebrenitsa huzur evleri ve Srebrenitsa öğrenci yurduna maddi destek gibi birçok projeye destekte bulundu.

Programda, katılımcılara derneğin 2023 senesindeki faaliyetleri ile ilgili tanıtım yapıldı. Derneğin 2023 senesinde 12 binden fazla kişiye yardım ulaştırdığı belirtilerek, derneğe destek olan herkese teşekkür edildi. Bu kapsamda, EMMAUS Başkanı Hamzalija Okanoviç tarafından çalışmalara katkıda bulunanlara ödül takdim edildi. Aynı zamanda EMMAUS’un ‘en başarılı gönüllü’ ve ‘en başarılı çalışan’ ödülleri de verildi.