Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin üç aylık Faaliyet Bülteni olarak, 3 dilde (Türkçe, İngilizce, Rusça) hazırlanan ‘Avrasya’da Yerel Gündem’ isimli süreli yayının Otuz İkinci sayısı yayınlandı.

Bültenin Otuz İkinci sayısındaki kapak konuları; TDBB’nin Kazakistan Yerel Yönetimler Birliği ve Özbekistan Mahallabay Çalışmaları Ajansı ile İşbirliği Protokolü İmzalaması, TDBB’nin 2023 Yılı Kardeş Şehir ve Yeni Üye Çalışmaları ve Azerbaycan, Bosna Hersek ve KKTC Belediyeleri Tecrübe Paylaşımı Programlarının Video Konferans Yöntemiyle yapılması şeklinde sıralanıyor.

Bu sayıda yer alan diğer konular arasında, Bu sayımızda yer alan diğer konular arasında, Jeti Ögüz (Kırgızistan) Belediye Başkanı ve Beraberindeki Heyetin TDBB Ziyareti, Çolpon Ata (Kırgızistan) Belediyesi Heyetinin Türkiye Programı, Bağcılar (Türkiye) Belediyesi ile Jeti Ögüz (Kırgızistan) Belediyesi’nin Kardeş Şehir Olması, Novi Grad Belediyesi Okul Müdürleri Tecrübe Paylaşımı Programının Beykoz’da Yapılması, KTBB “İzler Silinmeden” Fotoğraf Sergisinin Ankara ve İstanbul’da Düzenlenmesi ve Başiskele Belediyesi ile Kırgızistan’ın Çolpon Ata Belediyesi’nin Kardeş Şehir olması gibi başlıklar yer alıyor.

Bunların yanı sıra desteklenen ve işbirliği halinde gerçekleştirilen faaliyetler, TDBB İdari Toplantıları ve Üye Belediyelerle ilgili haberlerin de yer aldığı bültende, diğer ülkelerdeki üyeler ve okuyucular için haberlerin İngilizce ve Rusça çevirileri de yer alıyor.

Avrasya da Yerel Gündem PDF’i için tıklayınız: https://www.tdbb.org.tr/tdbb/wp-content/uploads/2024/03/AVRASYADA-YEREL-GUNDEM-SAYI-32.pdf