Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin üç aylık Faaliyet Bülteni olarak, 3 dilde (Türkçe, İngilizce, Rusça) hazırlanan ‘Avrasya’da Yerel Gündem’ isimli süreli yayının Otuz Birinci sayısı yayınlandı.

Bültenin Otuz Birinci sayısındaki kapak konuları; TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’un katılımıyla İstanbul’da Yapılan TDBB 20. Kuruluş Yılı Programı, Kazakistan’ın Başkenti Astana’da Yunus Emre Anıtı açılması ve Özbekistan, KKTC, Azerbaycan Yerel Yönetimlerine yönelik bilgi ve tecrübe paylaşımı programları şeklinde sıralanıyor.

Bu sayıda yer alan diğer konular arasında, 6. Uluslararası Türk Dünyası Bilim ve Kültür Şenliği, Zivinice (Bosna Hersek) Belediye Başkanı Began Muhiç’in TDBB ziyareti, TDBB Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın Moldova Gagauz Özerk Yeri Başkanı Gutul ile görüşmesi, TDBB Filistin Bildirisi, 8. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali, Siirt’te yapılan Türk Dünyası Uluslararası Sosyal Bilimler Sempozyumu, 54. Uluslararası Ses ve İşitsel Arşivler Birliği Konferansı, Doboj İstok (Bosna Hersek) Heyeti Türkiye Programı, Trebinje İslam Birliği Vakfı Binasının Restorasyonu ve Vareş Kokoşçiçi Köyü (Bosna Hersek) İlkokulunun açılması gibi başlıklar yer alıyor.

Bunların yanı sıra desteklenen ve işbirliği halinde gerçekleştirilen faaliyetler, TDBB İdari Toplantıları ve Üye Belediyelerle ilgili haberlerin de yer aldığı bültende, diğer ülkelerdeki üyeler ve okuyucular için haberlerin İngilizce ve Rusça çevirileri de yer alıyor.

Avrasya da Yerel Gündem PDF’i için tıklayınız:

AVRASYADA-YEREL-GUNDEM-SAYI-31K

29.12.2023