Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin üç aylık Faaliyet Bülteni olarak, 3 dilde (Türkçe, İngilizce, Rusça) hazırlanan ‘Avrasya’da Yerel Gündem’ isimli süreli yayının Otuzuncu sayısı yayınlandı.

Bültenin Otuzuncu sayısındaki kapak konuları, Mostar Cemal Biyediç Üniversitesi Öğrenci Yurdunun açılışı, Altay Toplulukları: Hayvan ve Hayvancılık adlı Kitabın Yayınlanması ve KKTC İtfaiye Personeli Eğitim Programı şeklinde sıralanıyor.

Bu sayıda yer alan diğer konular arasında, TDBB 2023 Yaz Dönemi Staj Programı, TDBB ile Orta Asya Yerel Yönetimler Akademisi Video Konferansı, TDBB Lisansüstü Öğrencileri Destekleme 2023 Programı, TDBB Genel Sekreterinin Kazakistan Yerel Yönetimler Birliği Başkanı ile Görüşmesi, XI. Uluslararası Altay Toplulukları Sempozyumunun Kazakistan’da Yapılması, Türk Dünyası Kültür Başkentleri Çalışma Toplantısının Türkmenistan’da Yapılması, Türkmenistan’ın ilk Akıllı Şehri Arkadağ’ın Açılışı Töreni ve TDBB’nin 513. Ayvaz Dede Törenlerine Desteği gibi başlıklar yer alıyor.

Bültenimizin bu sayısındaki gezi yazısının konusu ise “TDBB ve Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi işbirliğinde Kırgızistanlı öğrencilere yönelik yapılan staj programı ile Türkiye’ye gelen öğrencilerin Türkiye’de geçirdikleri bir ay boyunca yaşadıklarını ve izlenimlerini paylaşan öğrencilerin kaleminden ‘Türkiye’de Unutulmaz Bir Ay’ başlığı ile bültende yer alıyor

Bunların yanı sıra desteklenen ve işbirliği halinde gerçekleştirilen faaliyetler, TDBB İdari Toplantıları ve Üye Belediyelerle ilgili haberlerin de yer aldığı bültende, diğer ülkelerdeki üyeler ve okuyucular için haberlerin İngilizce ve Rusça çevirileri de yer alıyor.

Avrasya da Yerel Gündem PDF’i için tıklayınız:

https://www.tdbb.org.tr/tdbb/wp-content/uploads/2023/10/AVRASYADA-YEREL-GUNDEM-SAYI-30-5.pdf