Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin üç aylık Faaliyet Bülteni olarak, 3 dilde (Türkçe, İngilizce, Rusça) hazırlanan ‘Avrasya’da Yerel Gündem’ isimli süreli yayının Yirmi Dokuzuncu sayısı (Kış 2023) yayınlandı.

Bültenin Yirmi Dokuzuncu sayısındaki kapak konuları, Kırgızistan’ın Karakol Şehrinde Kusein Karasaev Müzesinin Açılışı, Bosna Hersek Srebrenitsa Öğrenci Yurduna Servis Aracı Desteği ve Şuşa 2023 Türk Dünyası Kültür Başkenti Resmi Açılış Töreni şeklinde sıralanıyor.

Bu sayıda yer alan diğer konular arasında, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) 2022 Faaliyet Raporunun Yayınlanması, Kırgızistan’da “Kaşgarlı Mahmut ve Dünya Medeniyetindeki Yeri” Konferansı, Bosna Hersek EMMAUS Derneğinin TDBB’ye Teşekkür Plaketi, Özbekistan Çalışma Bakanlığı Heyetinin TDBB ziyareti, Tataristan Nijnekamsk Belediye Başkanı Mullin TDBB ziyareti ve TDBB Üye Belediyeler ve İşbirliği Kuruluşlarından Deprem Dayanışma Mesajları gibi başlıklar yer alıyor.

Bunların yanı sıra desteklenen ve işbirliği halinde gerçekleştirilen faaliyetler, TDBB İdari Toplantıları ve Üye Belediyelerle ilgili haberlerin de yer aldığı bültende, diğer ülkelerdeki üyeler ve okuyucular için haberlerin İngilizce ve Rusça çevirileri de yer alıyor.

Avrasya da Yerel Gündem PDF’i için tıklayınız: https://www.tdbb.org.tr/tdbb/wp-content/uploads/2023/07/AVRASYADA-YEREL-GUNDEM-SAYI-29.pdf