Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin üç aylık Faaliyet Bülteni olarak, 3 dilde hazırlanan ‘Avrasya’da Yerel Gündem’ isimli süreli yayının Yirmi İkinci sayısı (Bahar 2021) yayınlandı.

Bültenin yirmi ikinci sayısındaki kapak konuları, TDBB’den Bosna Hersek Modriça’ya Isıtmalı Sera yapılması, Azerbaycan Üye Belediyeler Bilgi ve Tecrübe Paylaşım Programı ve TDBB Lisansüstü Öğrencileri Destekleme Programı şeklinde sıralanıyor.

Bu sayıda yer alan diğer konular arasında, Bosna Doboj ve Doboj İstok Spreča Barış Köprüsünün Temel Atma Töreni, TDBB Heyetinin 511. Ayvaz Dede Törenlerine Katılması, TDBB Bosna Üye Belediyeler Koordinasyon Toplantısı, TDBB Tarafından Yayınlanan Bosna Konulu İki Kitabın Saraybosna’da Tanıtılması, 5. Heritage İstanbul Fuar ve Kongresi, TDBB 2020 Faaliyet Raporunun Yayınlanması, Kırgız Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu’nun TDBB Ziyareti, Bosna Hersek Federal Mülteciler Bakanı Edin Ramic’in TDBB Ziyareti ve Somali’nin Başkenti Mogadişu Belediyesi Heyetinin TDBB Ziyareti gibi başlıklar yer alıyor.

Bunların yanı sıra desteklenen ve işbirliği halinde gerçekleştirilen faaliyetler, TDBB İdari Toplantıları ve Üye Belediyelerle ilgili haberlerin de yer aldığı bültende, diğer ülkelerdeki üyeler ve okuyucular için haberlerin İngilizce ve Rusça çevirileri de yer alıyor.

Tam Metin PDF için bkz: ‘Avrasya’da Yerel Gündem’in Yirmi İkinci Sayısı

10.08.2021