Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin üç aylık Faaliyet Bülteni olarak hazırlanan ‘Avrasya’da Yerel Gündem’ isimli süreli yayının Yirmi Birinci sayısı (Kış 2021) yayınlandı.

Bültenin yirmi birinci sayısındaki kapak konuları, Filistin’in Gazze ve Beyt Hanun Belediyelerine Yakıt Yardımı, Azerbaycan Belediyeleri “Şehir Yönetimine Özel Sektör Katkısı” Eğitim Programı ve “Bosna Hersek’te Mezar Taşları” Kitabının TDBB Tarafından Yayınlanması şeklinde sıralanıyor.

Bu sayıda yer alan diğer konular arasında, Dünya Miras Şehirleri 10. Uluslararası Avrasya Konferansı, Belediye Birlikleri İstişare Toplantısı, Bosna Hersek Jablanica Belediye Başkanı Şabanoviç’in TDBB’yi Ziyareti, Dünya Miras Kentleri Avrasya Bölge Koordinatörünün TDBB Ziyareti ve Filistin Abasan Al-Kabira Belediye Başkanı Abu Zarifa’nın TDBB Ziyareti gibi başlıklar yer alıyor.

Bunların yanı sıra desteklenen ve işbirliği halinde gerçekleştirilen faaliyetler, TDBB İdari Toplantıları ve Üye Belediyelerle ilgili haberlerin de yer aldığı bültende, diğer ülkelerdeki üyeler ve okuyucular için haberlerin İngilizce ve Rusça çevirileri de yer alıyor.

Tam Metin PDF için bkz: ‘Avrasya’da Yerel Gündem’in Yirmi Birinci Sayısı