Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin üç aylık Faaliyet Bülteni olarak hazırlanan ‘Avrasya’da Yerel Gündem’ isimli süreli yayının On ikinci sayısı (Güz 2018) yayınlandı.

Bültenin On ikinci sayısındaki kapak konuları; TDBB Kardeş Şehirler Platformu, TDBB Tataristan Üye Belediyeler Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı ve TDBB tarafından Makedonya Studeniçan Belediyesi’ne Çöp Kamyonu verilmesi şeklinde sıralanıyor.

Bu sayıda yer alan diğer konular arasında, Dünyada ve Türkiye’de Kardeş Şehircilik kitabı, Gostivar’daki Okullara Teknik Ekipman Yardımı, TDBB Bosna Hersek Heyetinin Azerbaycan Ziyareti, Osmanlı Belgelerinde Halep Kitabının Tanıtım Toplantısı ve Sergisi, TDBB Hırvatistan Temasları ve IBAC 2018 Konferansı, Türkiye ve Rusya: Uluslararası Bağlamda İkili İlişkiler Sempozyumu, VII. Altay Toplulukları Sempozyumu, Bosna Srebrenik Belediye Başkanı ve Beraberindeki Heyetin TDBB Ziyareti, Uluslararası Avrasya Göç Sempozyumu, Moğolistan Govisumber Valisi Gombodorj Batsuuri’nin TDBB Ziyareti, ACWUA Genel Sekreteri Khaldon H. Khashman’nın TDBB Ziyareti, III. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödül Töreni, İnsani Kentler Projesi Eğitim Programları ve 8. Dünya İnsan Hakları Kentleri Forumu, Bişkek Atatürk Parkı Yenileme Projesi Çalışma Ziyareti, Moğolistan Ankara Büyükelçisi Ravdan Bold’un TDBB Ziyareti, Kırgızistan’da Yapılan III. Dünya Göçebe Oyunları gibi başlıklar yer alıyor.

Bunların yanı sıra desteklenen ve işbirliği halinde gerçekleştirilen faaliyetler, TDBB İdari Toplantıları ve Üye Belediyelerimizle ilgili haberlerin de yer aldığı bültende, diğer ülkelerdeki üyelerimiz ve okuyucularımız için haberlerin İngilizce ve Rusça özetleri de yer almaktadır.

Avrasya’da Yerel Gündem No:12 (PDF)