Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) üyesi Şehzadeler (Manisa) Belediyesi tarafından, Bosna Hersek’teki kardeş şehri Donji Vakuf’ta yaptırılan Çocuk Parkı, 13 Eylül 2018 tarihinde düzenlenen törenle açıldı.

Aktif Çocuk Parkı, Donji Vakuf’ta hem çocukların oyunlar oynayabileceği hem de yetişkinlere spor imkânı sunan ilk ve tek park olma özelliği taşıyor.

Parkın açılışına, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Donji Vakuf Belediye Başkanı Huso Susic, Manisa Milletvekili İsmail Bilen, Nihat Öztürk ile davetliler ve çocuklar katıldı.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, açılış töreninde yaptığı açıklamada, Donji Vakuf ile çok iyi ilişkilere sahip olduklarını belirterek, “Donji Vakuf’ta daha önce bir spor salonunun tamamlanmasını sağladık. Donji Vakuf’a ilk geldiğimde yeterince çocuk oyun alanının olmaması dikkatimi çekti ve bir çocuk parkı yapma isteğimi mevkîdaşıma ilettim. Hemen akabinde çalışmalara başladık ve parkımızı yaptık. Çocuk parkında kullanılan oyun gruplarını Türkiye’den getirdik. Ayrıca yetişkinlerin de kullanabileceği dış mekân spor aletleri gönderdik. Bosna Hersek’teki ekip ise bunların montajını gerçekleştirdi ve bu güzel park ortaya çıktı” diye konuştu.

Donji Vakuf Belediye Başkanı Susic de, Şehzadeler Belediyesi ile 2014’te “kardeş şehir” olduklarını hatırlatarak, “Son derece kaliteli bir park oldu. Destekleri için Şehzadeler Belediyesine çok teşekkür ediyoruz. Bu yardımlarla birlikte şehrimiz Donji Vakuf çok daha güzel bir şehir olacak. Daha Park yapılırken çocuklar büyük ilgi gösterdi. Bu da şehrimizin parka olan ihtiyacını gösteriyordu” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Şehzadeler Parkının açılışı gerçekleştirildi ve davetlilerle birlikte park gezildi.