Bosna Hersek Uluslararası Dayanışma Forumu – Emmaus Derneği, kuruluşunun 19. Yıldönümünü 7 Nisan 2018’de Doboj İstok’da düzenlenen törenle kutladı. Törende 2017 yılında dernek tarafından yürütülen projelere destek olan uluslararası kuruluşlara teşekkür plaketleri de takdim edildi. Teşekkür plaketi verilen kurumlar arasında Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ilk sıralarda yer aldı.

Törene dernek yöneticileri, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yönetim Kurulu üyesi Novi Grad Belediye Başkanı Semir Efendiç, TDBB üyesi Doboj Istok Belediye Başkanı Kemal Bratiç, Tuzla Kantonu Çalışma, Mülteci ve Sosyal Politikalar Bakanı Sandra Memiç ve EMMAUS derneğinin çalışmalarına katkıda bulunan çok sayıda gönüllü katıldı.

TDBB adına etkinlikte yer alan Novi Grad Belediye Başkanı Semir Efendiç’e TDBB’nin EMMAUS’a olan desteklerinden dolayı Teşekkür Plaketi verildi. TDBB, EMMAUS Derneği işbirliğinde Doboj İstok gençlik merkezi, Doboj İstok bungalov evleri ve Srebrenica öğrenci yurduna maddi destek gibi birçok projeye destekte bulundu.

Programda, katılımcılara derneğin 2017 senesindeki faaliyetleri ile ilgili tanıtım yapıldı. Derneğin 2017 senesinde 12 binden fazla kişiye yardım ulaştırdığı belirtilerek, derneğe destek olan herkese teşekkür edildi. Bu kapsamda, EMMAUS Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Smajloviç tarafından 41 kişiye ödül takdim edildi. Aynı zamanda EMMAUS’un ‘en başarılı gönüllü’ ve ‘en başaralı çalışan’ ödülleri de verildi.

Etkinlikte ayrıca ‘İnatla başarı’ tiyatro gösterisi ve Bosna’nın meşhur Sevdalinka konseri verildi. Program müzik eşliğinde akşam yemeği ile sona erdi.

08.04.2018