Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin üç aylık Faaliyet Bülteni olarak hazırlanan ‘Avrasya’da Yerel Gündem’ isimli süreli yayının Dokuzuncu sayısı (Kış 2018) çıktı.

Bültenin dokuzuncu sayısındaki kapak konuları; Gagauz Özerk Yeri ve Kırgızistan TDBB Üye Belediyeler Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programları, Bosna Hersek Srebrenitsa Öğrenci Yurduna destek ve Makedonya’nın Merkez Jupa Belediyesi’ne İtfaiye Aracı hibe edilmesi şeklinde sıralanıyor.

Bu sayıda yer alan diğer konular arasında, Novi Grad’da Yapılan TDBB Bosna-Hersek Üye Belediyeler Koordinasyon Toplantısı, TDBB Ev Sahipliğinde yapılan Türk Cumhuriyetlerinden İstanbul’a okumaya Gelen Öğrenciler buluşması, Doğumunun 89. Yılında Cengiz Aytmatov ve Doğumunun 120. Yılında Muhtar Avezov anma programları, Bosna Hersek Silahlı Kuvvetler ve Bağımsızlık Günü kutlamaları, TDBB’ye ‘Yılın En Başarılı Belediye Birliği’ Ödülü verilmesi, TDBB ile RWI Arasında ‘İnsani Kentler Projesi’ İşbirliği Protokolü, ‘Akıllı Belediyecilik ve Siber Güvenlik’ Uzman Eğitimi Programı, Kırgızistan Issık-Göl Bulan Sögüttü Camii İnşaatı ve Romanya ve Moldova’da gerçekleştirilen 9. Gelecekle İletişim Çalıştayı gibi başlıklar yer alıyor.

Bültenin bu sayısında ki gezi yazısının konusu ise, 2300 yıllık tarihi şehir Selanik. Bu güzel şehir TDBB Dış İlişkiler Uzmanı Zuleyha Gurbetova’nın kaleminden anlatılıyor.

Bunların yanı sıra desteklenen ve işbirliği halinde gerçekleştirilen faaliyetler, TDBB İdari Toplantıları ve Üye Belediyelerimizle ilgili haberlerin de yer aldığı bültenimizde, diğer ülkelerdeki üyelerimiz ve okuyucularımız için haberlerin İngilizce ve Rusça özetleri de yer almaktadır.

19.02.2018

Avrasya’da Yerel Gündem, No:9 (PDF)