Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin üç aylık Faaliyet Bülteni olarak hazırlanan ‘Avrasya’da Yerel Gündem’ isimli süreli yayının Sekizinci sayısı (Güz 2017) çıktı.
Bültenin Sekizinci sayısındaki kapak konuları; Türk mitolojisinden ve bozkır kültüründen derin izler taşıyan ‘Manas Destanı’nın TDBB Tarafından Tam Metin Türkçe yayınlanması, TDBB’nin ortak Türk ve Tatar tarihine ışık tutan Tatarlar ve Avrasya Tarihi Atlası ‘Tartarica’yı Türkçeye kazandırması, TDBB Bosna Hersek üye belediyelerine yönelik olarak düzenlediği Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı, bu yıl ikincisi gerçekleştirilen ‘Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödül Töreni’ haberleri şeklinde sıralanıyor.
Bu sayıda yer alan diğer konular arasında, Bosna Hersek’in Ankara Büyükelçisi Bakir Sadovic TDBB’yi Ziyareti, Gagauz Özerk Yeri Başkanı ve beraberindeki heyetin TDBB ziyareti, Bosna Hersek Glamoç Kültür ve Eğitim Merkezi İnşaatının başlaması, Doboy İstok Çocuk ve Gençlik Merkezi TDBB Kültür evlerinin açılışı, İstanbul’da yapılan 6. Uluslararası Altay Toplulukları ve Baymirza Hayit Sempozyumları gibi başlıklar yer alıyor.
Bunların yanı sıra desteklenen ve işbirliği halinde gerçekleştirilen faaliyetler, TDBB İdari Toplantıları ve Üye Belediyelerimizle ilgili haberlerin de yer aldığı bültenimizde, diğer ülkelerdeki üyelerimiz ve okuyucularımız için haberlerin İngilizce ve Rusça özetleri de yer almaktadır.

30.10.2017

Avrasya’da Yerel Gündem, No:8 (PDF)