Bosna Hersek batısında yer alan Glamoç şehrinde, TDBB ve üye belediyelerin desteği ile yapılan Kültür ve Eğitim Merkezinin inşaatı başladı.
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Temmuz Ayı Yönetim Kurulu Toplantısında, Glamoç İslam Birliği ve TDBB arasında imzalanan işbirliği protokolünün ardından gerekli işlemler hızla tamamlanarak, 26 Ağustos 2017’de inşaat çalışmaları başlatıldı.
Glamoç İslam Birliği Başkanı Arif Kovaçeviç, projenin Glamoç şehrinde son 20 yıl içinde yapılan en büyük projelerden biri olduğunu ve özellikle gençlere yönelik çalışmalar için önem taşıdığını ifade ederek, 2018 yılı ilkbaharında hizmete sunulacağını belirtti.
Kültür Merkezi, şehrin merkezinde 1.100 metre karelik alanda 5 kat olarak inşa edilecek ve bünyesinde çok amaçlı salon, toplantı salonları, kütüphane, spor salonu, idari ofisler, misafirhane ve helal restoran yer alacaktır. Proje, TDBB, Kocaeli Büyükşehir, Bağcılar, Beykoz, Gebze, Sancaktepe, Ümraniye ve Zeytinburnu Belediyelerinin mali destekleriyle yapılıyor.

28.08.2017