• Kazakistan-Türkiye Dostluk Konserleri Yapıldı
  Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ile TÜRKSOY işbirliğinde, Bolu Belediyesi, Keçiören Belediyesi ve Zeytinburnu Belediyelerinin ev sahipliğinde, Karagandı Tattımbet Kazak Halk Müziği Orkestrası tarafından bir dizi konser verildi.
 • TDBB Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı
  2014 Yılı Birlik Faaliyetlerinin Değerlendirilmesi ve 2015 Perspektifi, Türk Dünyası Kardeş Şehir Modülü Projesi, Türk Dünyasında Yerel Yönetimler konusunda akademik çalışmaların desteklenmesi, Çanakkale zaferinin 100. Yılı dolayısıyla 2015 Yılında yapılabilecek çalışmalar değerlendirildi
 • Moldova Milletvekili Dudoglu TDBB’de
  Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Eş Başkanı, Komrat eski Belediye Başkanı, Moldova Cumhuriyeti Milletvekili Nikolay Dudoglu Birliğimizi ziyaret etti
 • Kazakistan Kızılorda Heyeti TDBB’de
  Kazakistan Cumhuriyeti Kızılorda Eyalet Valiliği Dış ilişkiler Daire Başkanı Erlan Nazarov ile Başkan Yardımcıları Meirbek Kurakbayev ve Jazira Kamashbek TDBB'ni ziyaret etti
 • Altındağ, Türk Dünyasına TDBB ile Açılıyor
  Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Üyesi Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Birliğimize çalışma ziyaretinde bulundu
 • UCLG-MEWA Konsey Toplantısı ve Akıllı Şehirler Zirvesi Adana’da Yapıldı
  Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ile Akıllı Şehirler ve İnovasyon Zirvesi, 19-20 Aralık 2014 tarihlerinde Adana'da gerçekleştirildi.
 • TDBB’den Yerel Yönetimler İçin Yeni Bir Kaynak Eser
  Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB), “Değişen Dünyada Yerel Yönetimlerin Modernizasyonu” konulu sempozyumda sunulan bildirileri içeren kitabı yayın hayatına kazandırdı.
 • “Bilgi Teknolojileri ve E-Belediyecilik” Eğitimi Tamamlandı
  Türk dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından, TİKA işbirliğiyle 07- 13 Aralık 2014 tarihleri arasında, 7 farklı ülkeden yöneticilerin katılımı ile İstanbul’da düzenlenen, “Yerel Yönetimlerde Bilgi Teknolojileri ve E-Belediyecilik Uygulamaları” konulu Eğitim Programı tamamlandı.
 • Dünya Akıllı Kentler Zirvesi İstanbul’da Yapıldı
  Ekonomik büyüme için akıllı ve sürdürülebilir kentler oluşturmanın gerekliliğine dikkat çekmeyi amaçlayan “WICS Dünya Akıllı Kentler Zirvesi”nin üçüncüsü, 10-11 Aralık 2014 tarihlerinde İstanbul’da yapıldı.
 • Afet Yönetimi Konferansında Mültecilik Sorunu Konuşuldu
  “Dünyanın Ortak Sorunu Mültecilik” temasıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen, “IDME-Uluslararası Afet Yönetimi Fuarı ve Konferansı”, 27-29 Kasım 2014 tarihlerinde Ankara’da yapıldı.
İbrahim
KARAOSMANOĞLU
Birlik Başkanı
ÜYE ÜLKELER VE BELEDİYELER