• Rahmankul Han Doğumunun 100. Yılında İstanbul’da Anıldı
  Son Kırgız Hanı Rahmankul Han, doğumunun 100. Yılında İstanbul’da anıldı. Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından düzenlenen anma programı, Kırgızistan İstanbul Başkonsolosluğu, TİKA ve Zeytinburnu Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirildi.
 • Birlik Yürütme Kurulu Beykoz’da Toplandı
  Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin Ekim ayı Yürütme kurulu toplantısı TDBB Yürütme Kurulu üyesi, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ev sahipliğinde Beykoz’da gerçekleştirildi.
 • “Hicrete Uzanan Yol: Pamir Kırgızları”
  Rahmankul Han’ın en küçük oğlu Malik Kutlu’nun çizimlerinden oluşan Hicrete Uzanan Yol: Pamir Kırgızları isimli albüm Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından yayınlandı.
 • Kırgız Yazarların Anlatımıyla “Rahmankul Han ve Dönemi”
  Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB), Son Kırgız Hanı Rahmankul ve Pamir Kırgızlarını anlatan “Rahmankul Han ve Dönemi” isimli kitabı Türk okuyucuları için yayınladı.
 • TDBB’ye Romanya’dan İlk Üyeler
  Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Bağcılar Belediyesinin de desteklediği, 4. Uluslararası Balkan Konferansı için Romanya’nın başkenti Bükreş’e giden TDBB Heyeti, yerel yönetimler arasında işbirliğini geliştirmek amacıyla çeşitli temaslarda bulundu.
 • İstanbul, Afet Yönetimi Konusundaki Tecrübelerini Paylaştı
  Türk dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin , 21-27 Eylül 2014 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirdiği “Yerel Yönetimlerde Afet Yönetimi ve Risk Planlaması” konulu 2014 yılı Güz dönemi 1.Eğitim programı tamamlandı.
 • TDBB Yönetim Kurulu İstanbul’da Toplandı
  Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yönetim Kurulu Toplantısı 24 Eylül 2014 Çarşamba günü Birliğin İstanbul'daki merkezinde yapıldı.
 • Komrat Şehri’nin 225. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı
  Gagauz Özerk Yeri’nin Başkenti Komrat Şehri’nin 225. kuruluş yıl dönümü törenlerle kutlandı
 • 6. Mimarlık, Mühendislik ve Şehircilik Kurultayı Bişkek’te Yapıldı
  Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin de düzenleyen kuruluşlar arasında yer aldığı “Türk Dünyası Şehircilik Kurultayı”, bu yıl Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te gerçekleştirildi.
 • Avrasya Dünya Mirası Şehirleri Konferansı Kazakistan’da Toplandı
  Her yıl gerçekleştirilen “Avrasya Dünya Mirası Şehirleri Uluslararası Konferansı”nın 7.’si, 24-27 Ağustos 2014 tarihlerinde Kazakistan’ın Hazar kıyısındaki tek liman şehri Aktau’da düzenlendi.
İbrahim
KARAOSMANOĞLU
Birlik Başkanı
ÜYE ÜLKELER VE BELEDİYELER