• Türk Dünyası Basın Heyeti TDBB’yi Ziyaret Etti
  Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB), Azerbaycan, Başkurdistan, Dağıstan, Hakasya, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Makedonya, Tataristan ve Türkmenistan’dan gelen 18 basın mensubunu ağırladı.
 • Balkan Belediyeleri Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı İçin Türkiye’de
  Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin, Balkan ülkelerinde bulunan üye belediyelerine yönelik olarak düzenlediği “Atık Yönetimi/Geri Dönüşüm ve Meslek Edindirme Uygulamaları” konulu Bilgi ve Tecrübe Paylaşım programı başladı.
 • TDBB Şubat Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı Kartepe’de Yapıldı
  Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Şubat Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı 17 Şubat 2015 Çarşamba günü, TDBB Yönetim Kurulu Üyesi, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ev sahipliğinde Kartepe’de gerçekleştirildi.
 • Balkan Belediyeleri Türkiye’deki Kardeşleriyle Buluşuyor
  Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin, üyelerinin bulunduğu ülkelerdeki belediye başkanlarına yönelik olarak düzenlediği “Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programları” devam ediyor.
 • Kırgız Cumhuriyeti Kültür, Enformasyon ve Turizm Bakan Yardımcısı TDBB’de
  Kırgız Cumhuriyeti Kültür, Enformasyon ve Turizm Bakan Yardımcısı Maksat Çakiev başkanlığındaki heyet TDBB’yi ziyaret etti
 • TDBB İle Lübnan Belediyeler Birliği Arasında İyi Niyet Protokolü İmzalandı
  Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ile Lübnan Dannieh Bölgesi Belediyeler Birliği arasında iyi niyet ve işbirliği protokolü imzalandı.
 • Türk Dünyası Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu Toplantısı Mersin’de Yapıldı
  Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin Yönetim Kurulu Toplantısı, Mersin Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, 28 Ocak 2015 tarihinde yapıldı.
 • Kazakistan-Türkiye Dostluk Konserleri Yapıldı
  Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ile TÜRKSOY işbirliğinde, Bolu Belediyesi, Keçiören Belediyesi ve Zeytinburnu Belediyelerinin ev sahipliğinde, Karagandı Tattımbet Kazak Halk Müziği Orkestrası tarafından bir dizi konser verildi.
 • TDBB Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı
  2014 Yılı Birlik Faaliyetlerinin Değerlendirilmesi ve 2015 Perspektifi, Türk Dünyası Kardeş Şehir Modülü Projesi, Türk Dünyasında Yerel Yönetimler konusunda akademik çalışmaların desteklenmesi, Çanakkale zaferinin 100. Yılı dolayısıyla 2015 Yılında yapılabilecek çalışmalar değerlendirildi
 • Moldova Milletvekili Dudoglu TDBB’de
  Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Eş Başkanı, Komrat eski Belediye Başkanı, Moldova Cumhuriyeti Milletvekili Nikolay Dudoglu Birliğimizi ziyaret etti
İbrahim
KARAOSMANOĞLU
Birlik Başkanı
ÜYE ÜLKELER VE BELEDİYELER