• İstanbul’da Nevruz Coşkuyla Kutlandı
  Türk Dünyasında baharın başlangıcı olarak kabul edilen ve çeşitli şenliklerle kutlanan Nevruz Bayramı, 21 Mart 2015 Cumartesi günü İstanbul’da gerçekleştirilen bir programla kutlandı.
 • Tataristan Belediyeleri Bilgi ve Tecrübe Paylaşım Programı Tamamlandı
  Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin, Tataristan Belediyeler Birliği işbirliğiyle 15-21 Mart 2015 tarihleri arasında Tataristan Belediyelerine yönelik olarak düzenlediği “Yerel Kalkınmada Organize Sanayi Bölgeleri & Park, Bahçe ve Yeşil Alan Yönetimi” konulu Bilgi ve Tecrübe Paylaşım programı tamamlandı.
 • Türk Dünyası Nevruz Konserinde Buluştu
  Baharı müjdeleyen Nevruz Bayramı, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve TÜRKSOY işbirliğiyle, 19 Mart 2015 Perşembe akşamı Zeytinburnu Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen “Türk Dünyası Nevruz Konseriyle” kutlandı.
 • TDBB Mart Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
  Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Mart Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı 17 Mart 2015 Salı günü, TDBB’nin İstanbul’da bulunan Merkezinde gerçekleştirildi.
 • Tataristan Belediyeleri Tecrübe Paylaşımı Programı Başladı
  Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin, Tataristan Belediyelerine yönelik olarak düzenlediği “Yerel Kalkınmada Organize Sanayi Bölgeleri & Park, Bahçe ve Yeşil Alan Yönetimi” konulu Bilgi ve Tecrübe Paylaşım programı başladı.
 • Katı Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm Uygulamaları Uzman Eğitimi Tamamlandı
  Türk dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin, TİKA işbirliğiyle 08- 14 Mart 2015 tarihleri arasında, 7 farklı ülkeden 16 yerel yönetim uzmanının katılımı ile gerçekleştirdiği, “Yerel Yönetimlerde Katı Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm Uygulamaları” konulu Uzman Eğitimi Programı tamamlandı.
 • Tataristan Belediyeleri Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı Başlıyor
  Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin, üyelerinin bulunduğu ülkelerdeki belediye başkanlarına yönelik olarak düzenlediği “Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programları” devam ediyor
 • “Katı Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm Uygulamaları” Eğitim Programı Başladı
  Türk dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin, TİKA işbirliğiyle 08- 14 Mart 2015 tarihleri arasında, 7 farklı ülkeden 16 yerel yönetim uzmanının katılımı ile gerçekleştirdiği, “Yerel Yönetimlerde Katı Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm Uygulamaları” konulu Uzman Eğitimi Programı, 9 Mart 2015 Pazartesi günü TDBB Merkezinde yapılan açılış oturumu ile başladı.
 • Balkan Ülkeleri Üye Belediyeler Türkiye Programı Tamamlandı
  TDBB'nin TİKA işbirliğiyle, Balkan ülkelerinde bulunan üye belediyelerine yönelik olarak düzenlediği “Atık Yönetimi/Geri Dönüşüm ve Meslek Edindirme Uygulamaları” konulu Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı programı tamamlandı.
 • Türk Dünyası Basın Heyeti TDBB’yi Ziyaret Etti
  Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB), Azerbaycan, Başkurdistan, Dağıstan, Hakasya, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Makedonya, Tataristan ve Türkmenistan’dan gelen 18 basın mensubunu ağırladı.
İbrahim
KARAOSMANOĞLU
Birlik Başkanı
ÜYE ÜLKELER VE BELEDİYELER