• “Bilgi Teknolojileri ve E-Belediyecilik” Eğitimi Tamamlandı
  Türk dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından, TİKA işbirliğiyle 07- 13 Aralık 2014 tarihleri arasında, 7 farklı ülkeden yöneticilerin katılımı ile İstanbul’da düzenlenen, “Yerel Yönetimlerde Bilgi Teknolojileri ve E-Belediyecilik Uygulamaları” konulu Eğitim Programı tamamlandı.
 • 2015 Türk Dünyası Kültür Başkenti Merv Oldu
  Türk Dili Konuşan Ülkeler Kültür Bakanları 32. Dönem Daimi Konsey Toplantısında Türkmenistan’ın Merv şehri 2015 Yılı Türk Dünyası Kültür Başkenti oldu. Devir Teslim 21 Kasım’da, 2014 Kültür Başkenti Kazan’da düzenlenen törenle gerçekleştirildi.
 • Kasım Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı Şahinbey’de Yapıldı
  Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin Kasım ayı Yürütme Kurulu Toplantısı, 19 Kasım 2014 Çarşamba günü, TDBB Yürütme Kurulu üyesi, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ev sahipliğinde Şahinbey’de gerçekleştirildi.
 • Kırgızistan Belediyelerine “Kentsel Dönüşüm Ve Belediye İştirakleri” Programı
  Türk dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin, Şahinbey Belediyesi ve TİKA işbirliğiyle 09- 15 Kasım 2014 tarihleri arasında Kırgız Cumhuriyeti üye belediyelerine yönelik olarak düzenlediği, “Belediye İştirakleri ve Kentsel Dönüşüm” konulu Bilgi ve Tecrübe Paylaşım Programı tamamlandı.
 • Kocaeli Su Yönetimi Konusundaki Tecrübelerini Paylaştı
  Türk dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği (KTBB) işbirliğiyle 5-8 Kasım 2014 tarihleri arasında Kıbrıslı Belediyelere yönelik olarak gerçekleştirdiği “Su Yönetimi” konulu Bilgi ve Tecrübe Paylaşım Programı tamamlandı.
 • Moğolistan’dan Yerel Yönetimler Heyeti TDBB’yi Ziyaret Etti
  Moğolistan Hentii Vilayeti Şehir Meclisi Başkanı Suren Purevjav başkanlığındaki Moğolistan Yerel Yönetim yöneticilerinin bulunduğu heyet, TDBB'yi ziyaret ederek, ülkelerarası işbirliğinin geliştirilmesi için yapılabilecekler konusunda görüş alışverişinde bulundu.
 • Rahmankul Han Doğumunun 100. Yılında İstanbul’da Anıldı
  Son Kırgız Hanı Rahmankul Han, doğumunun 100. Yılında İstanbul’da anıldı. Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından düzenlenen anma programı, Kırgızistan İstanbul Başkonsolosluğu, TİKA ve Zeytinburnu Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirildi.
 • Birlik Yürütme Kurulu Beykoz’da Toplandı
  Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin Ekim ayı Yürütme kurulu toplantısı TDBB Yürütme Kurulu üyesi, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ev sahipliğinde Beykoz’da gerçekleştirildi.
 • “Hicrete Uzanan Yol: Pamir Kırgızları”
  Rahmankul Han’ın en küçük oğlu Malik Kutlu’nun çizimlerinden oluşan Hicrete Uzanan Yol: Pamir Kırgızları isimli albüm Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından yayınlandı.
 • Kırgız Yazarların Anlatımıyla “Rahmankul Han ve Dönemi”
  Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB), Son Kırgız Hanı Rahmankul ve Pamir Kırgızlarını anlatan “Rahmankul Han ve Dönemi” isimli kitabı Türk okuyucuları için yayınladı.
İbrahim
KARAOSMANOĞLU
Birlik Başkanı
ÜYE ÜLKELER VE BELEDİYELER