• Kazak Tarihçisi Ermukhan Bekmakhanov Uluslararası Sempozyumu Başlıyor
  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) işbirliğinde, 15-16 Nisan 2015 tarihlerinde İlk Kazak Tarihçisi Ermukhan Bekmakhanov’un doğumunun 100. yılı münasebetiyle “Sovyet Tarih Yazıcılığı ve Kazakistan Tarihinin Meseleleri” konulu uluslararası bir sempozyum gerçekleştirilecektir
 • Moğolistan Belediyeleri Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı Başladı
  Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin, üyelerinin bulunduğu ülkelerdeki belediye başkanlarına yönelik olarak düzenlediği “Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programları” devam ediyor
 • Moğolistan Belediyeleri Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı Başlıyor
  Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin, üyelerinin bulunduğu ülkelerdeki belediye başkanlarına yönelik olarak düzenlediği “Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programları” devam ediyor.
 • TDBB Yüksek Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı
  Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin üç ayda bir yapılan Yüksek Danışma Kurulu toplantısı, 30 Mart 2015 Pazartesi akşamı Birlik Merkezinde gerçekleştirildi
 • İstanbul’da Nevruz Coşkuyla Kutlandı
  Türk Dünyasında baharın başlangıcı olarak kabul edilen ve çeşitli şenliklerle kutlanan Nevruz Bayramı, 21 Mart 2015 Cumartesi günü İstanbul’da gerçekleştirilen bir programla kutlandı.
 • Tataristan Belediyeleri Bilgi ve Tecrübe Paylaşım Programı Tamamlandı
  Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin, Tataristan Belediyeler Birliği işbirliğiyle 15-21 Mart 2015 tarihleri arasında Tataristan Belediyelerine yönelik olarak düzenlediği “Yerel Kalkınmada Organize Sanayi Bölgeleri & Park, Bahçe ve Yeşil Alan Yönetimi” konulu Bilgi ve Tecrübe Paylaşım programı tamamlandı.
 • Türk Dünyası Nevruz Konserinde Buluştu
  Baharı müjdeleyen Nevruz Bayramı, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve TÜRKSOY işbirliğiyle, 19 Mart 2015 Perşembe akşamı Zeytinburnu Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen “Türk Dünyası Nevruz Konseriyle” kutlandı.
 • TDBB Mart Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
  Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Mart Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı 17 Mart 2015 Salı günü, TDBB’nin İstanbul’da bulunan Merkezinde gerçekleştirildi.
 • Tataristan Belediyeleri Tecrübe Paylaşımı Programı Başladı
  Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin, Tataristan Belediyelerine yönelik olarak düzenlediği “Yerel Kalkınmada Organize Sanayi Bölgeleri & Park, Bahçe ve Yeşil Alan Yönetimi” konulu Bilgi ve Tecrübe Paylaşım programı başladı.
 • Katı Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm Uygulamaları Uzman Eğitimi Tamamlandı
  Türk dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin, TİKA işbirliğiyle 08- 14 Mart 2015 tarihleri arasında, 7 farklı ülkeden 16 yerel yönetim uzmanının katılımı ile gerçekleştirdiği, “Yerel Yönetimlerde Katı Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm Uygulamaları” konulu Uzman Eğitimi Programı tamamlandı.
İbrahim
KARAOSMANOĞLU
Birlik Başkanı
ÜYE ÜLKELER VE BELEDİYELER