Türk Dünyası Belediyeler Birliği E-Bülten
 
No: 26, Temmuz/July 2016
 
 
Türk ve İslam Dünyasından Türkiye’ye Demokrasi Desteği
Türkiye’de 15 Temmuz’da meydana gelen başarısız Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) darbe girişimi, Türk ve İslam dünyasında büyük tepki yarattı. Liderler yaptıkları açıklamalarla Türkiye’de seçilmiş hükümeti desteklediklerini dile getirdi. Ülke liderleri peş peşe Türkiye’ye destek mesajları verirken dünyanın dört bir yanında yaşayan Türk ve Müslüman vatandaşlar da yaşanan darbe girişimini protesto etmek için meydanlara akın etti.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
Lübnan Dannieh Belediyeler Birliği’nden TDBB’ye Dayanışma Ziyareti
İşbirliği Kuruluşlarımızdan, Lübnan Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı ve UCLG- MEWA Eş Başkanı Mohamed Saadieh ve beraberindeki heyet 2 Ağustos 2016’da Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’ne dayanışma ziyareti Yaptı. Mohamed Saadieh Başkanlığındaki heyette UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, Trablusşam Belediyesi Meclis Üyesi Halid Tedmuri ve diğer ilgililer yer aldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                       English    Русский
 
 
 
TDBB’den “15 Temmuz Şehit Aileleri ve Gazilerle Dayanışma Kampanyasına” 100 Bin TL Katkı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Temmuz Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı, Birlik Merkezinde yapıldı. Toplantıda, öncelikle 15 Temmuz tarihinde Türkiye’de yaşanan başarısız darbe kalkışması ile ilgili değerlendirme yapılarak, bu ihanet şiddetle kınandı ve 15 Temmuz olaylarında şehit olanların aileleri ve gaziler için Başbakanlık tarafından başlatılan Dayanışma Kampanyasına, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından 100 bin TL katkı yapılmasına karar verildi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
TDBB’den Anlamlı Eser: Ahmed Yesevî ve Divan-ı Hikmet
UNESCO’nun 2016 yılında tüm insanlık için ortak bir değer olan Hoca Ahmet Yesevi’yi ölümünün 850. Yıldönümü dolayısıyla Anma ve Kutlama Yıl dönümleri Programına dahil etmesi vesilesiyle, Ahmet Yesevi Üniversitesi ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği işbirliğinde yayınlanan eserde, Hoca Ahmet Yesevi’nin hikmetleri orijinal yazılışı, yeni harflerle okunuşu ve günümüz Türkçesine çevirisi şeklinde 3 versiyonla ilgililere takdim edilmiştir.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
TDBB ve Beşir Derneği İşbirliğinde Kızıl-Kıya’da Ramazan Yardımı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Beşir İnsani Yardım Derneği işbirliğinde, Kırgızistan’ın Kızıl-Kıya ilçesinde ihtiyaç sahiplerine Ramazan Kolisi dağıtımı yapıldı. Türk Dünyası Belediyeler Birliği tarafından sağlanan ve temel gıda maddeleri ihtiva eden Ramazan kolilerinin, Beşir Derneği’nin saha organizasyonuyla dağıtım törenine Kızıl-Kıya halkı yoğun ilgi gösterdi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması Bursa’da Yapıldı
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından, Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) koordinatörlüğünde ‘55. Uluslararası Bursa Festivali’ kapsamında gerçekleştirilen ‘Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’, renkli görüntülerle başladı. 5 gün boyunca yöresel kültürlerini tanıtan dansçılar birbirinden coşkulu gösterilerini kentin tüm ilçelerine taşıdılar. Bursa halkı tarafından büyük ilgi ile takip edilen yarışma Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda görkemli bir final ile sona erdi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
     
 
Bu e-posta size ilgili kurumun veri tabanına kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir.
©2016 Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Tüm haklar saklıdır.