Türk Dünyası Belediyeler Birliği E-Bülten
 
No: 33, Şubat/February/февраль 2017
 
 
 
Kosova Belediyeleri ‘Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı’ İstanbul’da Yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Zeytinburnu Belediyesi ve Bağcılar Belediyesi işbirliğinde Kosova Belediye Başkanlarına yönelik düzenlenen “Kosova Belediyeleri Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı”, 19-21 Şubat 2017 tarihlerinde İstanbul’da yapıldı. Kosova Belediyeler Birliği Başkanı ve Shtime Belediye Başkanı Naim Ismajli Başkanlığındaki heyette; Vushtrri Belediye Başkanı Bajram Mulaku, Junik Belediye Başkanı Agron Kuçi, Peja Belediye Başkanı Gazmend Muhaxheri, Rahovec Belediye Başkanı Idriz Vehapi, Therande Belediye Başkanı Sali Asllanaj, Dragash Belediye Başkanı Salim Jenuzi, Drenas Belediye Başkanı Ramiz Lladrovci, Obiliq Belediye Başkanı Xhafer Gashi, Hani I Elezit Belediye Başkanı Rufki Suma, Mamushë Belediye Başkanı Arif Bytyq ve Kosova Belediyeler Birliği Müdürü Sazan Ibrahimi yer aldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                       English    Русский
 
 
 
Bosna Hersek’te 17 Türkçe Dil Sınıfı Eğitim-Öğretime Açıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Türkiye Üye Belediyeler işbirliğinde, Yunus Emre Enstitüsü’nün “Tercihim Türkçe Projesi” kapsamında Bosna Hersek’in farklı şehirlerinde yaptırılan 17 Türkçe sınıfın temsili Açılış Töreni, Gebze Belediyesi’nin desteklediği Kakanj şehrindeki Mula Mustafa Baseskija İlköğretim Okulu’nda 24 Şubat 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Mula Mustafa Baseskija İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilen törene, TDBB Yönetim Kurulu Üyesi, Novi Grad Belediye Başkanı Semir Efendiç, Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Kakanj Belediye Başkanı Nermin Mandra, Zenica-Doboj Kantonu Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı Bernadeta Galijasevic, Saraybosna Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Mehmet Akif Yaman ve Gebze Belediyesi Etüt-Proje Müdürü Güngör Korkmaz’ın yanısıra çok sayıda davetli katıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
TDBB Özel Kalem Müdürleri Toplantısı Antalya’da Yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından, Türkiye Üye Belediyeler Özel Kalem Müdürlerine yönelik olarak düzenlenen ve yürütülmekte olan projelerde daha etkin ve fonksiyonel işbirliği yapılması hususunda karşılıklı fikir alışverişini amaçlayan ‘Özel Kalem Müdürleri Toplantısı’ 17-19 Şubat 2017 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirildi. Toplantıya Akhisar Belediyesi, Arnavutköy Belediyesi, Başiskele Belediyesi, Beykoz Belediyesi, Bor Belediesi, Çekmeköy Belediyesi, Çınarcık Belediyesi, Erenler Belediyesi, Gerede Belediyesi, Gölcük Belediyesi, Göynük Belediyesi, Hacılar Belediyesi, İzmit Belediyesi, Keçiören Belediyesi, Kilis Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kozan Belediyesi, Körfez Belediyesi, Kütahya Belediyesi, Merkezefendi Belediyesi, Oğuzeli Belediyesi, Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ortahisar Belediyesi, Pamukkale Belediyesi, Safranbolu Belediyesi, Selçuklu Belediyesi, Seyhan Belediyesi, Talas Belediyesi, Tavas Belediyesi ve Tunçbilek Belediyesi özel kalem müdürleri katıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
TDBB Şubat Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı Birlik Merkezinde Yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Şubat Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı, 22 Şubat 2017 Çarşamba günü İstanbul’da Birlik Merkezinde yapıldı. TDBB Başkanı, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Başkanlığındaki toplantıya, TDBB Yürütme Kurulu üyeleri Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak katıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
Tacikistan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu TDBB’yi Ziyaret Etti
Tacikistan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Mirzobiddin Safarov, 27 Şubat 2017 Pazartesi günü Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’ni ziyaret etti. Ziyarette, TDBB ile Tacikistan Cumhuriyeti arasında işbirliği imkânları ve ortak projeler değerlendirildi. TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak’la bir araya gelen Safarov, kendilerine gösterilen yakın ilgiden dolayı memnun olduklarını, amaçlarının TDBB ile işbirliği imkanlarını konuşmak ve Tacikistan Cumhuriyeti ile Türkiye arasındaki ilişkileri daha da geliştirmek olduğunu belirtti.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
Tataristan Cumhuriyeti Türkiye Temsilcisi TDBB’yi Ziyaret Etti
Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti Türkiye Temsilcisi Ayrat Gataullin ve beraberindeki heyet, 23 Şubat 2017’de Türk Dünyası Belediyeler Birliğini (TDBB) ziyaret etti. TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak’la Birlik Merkezinde bir araya gelen heyet, Tataristan ile TDBB ilişkilerinin geliştirilmesi için daha çok ortak projenin yapılması gerektiği vurgulandı. 2015 yılında yapılan Yerel Kalkınmada Organize Sanayi Bölgeleri ve Park, Bahçe Yeşil Alan Yönetimi Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı sonrası Tataristan’da özellikle Kazan’da çok güzel parkların açıldığını belirten Gataullin, “Başkanlarımız buradaki tecrübelerden yararlanarak kendi şehirlerinde parklar konusunda büyük atılım yaptılar.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
Keçiören Hocalı Katliamını Unutmadı
26 Şubat 1992 tarihinde Azerbaycan’ın Yukarı Karabağ bölgesinde bulunan Hocalı kasabasında Ermeniler tarafından katledilen 613 Azerbaycan vatandaşı Keçiören’de anıldı. Keçiören Belediyesi ve Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği işbirliğinde, “25. Yılında Hocalı Katliamı ve Şehitleri Anma Programı” düzenlendi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
Bolu ile Zivinice Belediyeleri Arasında “Kardeş Şehir” Protokolü İmzalandı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Üyeleri Bolu Belediyesi ve Bosna Hersek Tuzla Kantonuna bağlı Zivinice Belediyesi arasında, 23 Şubat 2017 Perşembe günü Bolu’da “Kardeş Şehir” protokolü imzalandı. Bolu Belediyesi, Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen törene, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Zivinice Belediye Başkanı Samir Kamenjakoviç, TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak, Bolu İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Hayri Coşkun, Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosu Began Muhic, Bolu Belediye Başkan Yardımcıları Emine Davarcıoğlu ve Zerrin Biçen, Bolu Belediyesi Meclis Üyeleri ile Bolu Belediyesi ve Zivinice Belediyesi daire müdürleri katıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
Sanatçılar Eserlerini Hocalı Şehitleri İçin Kararttı
Hocalı Katliamı’nın 25. yıldönümünde 613 Azerbaycan şehidinin anısına eserlerini karartan sanatçılar dünyaya anlamlı bir mesaj verdi. Şehitler için karartılan resim ve heykellerin yer aldığı karma serginin açılışı 25 Şubat 2017 tarihinde, Keçiören Estergon Kalesi’nde gerçekleştirildi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
Bolu’da Karabağ Parkı Açıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Üyesi Bolu Belediyesi tarafından yaptırılan ve içinde Heykeltıraş Akif Askarov’un yaptığı Har-ı Bülbül Heykeli de bulunan Azerbaycan Karabağ Parkı, 22 Şubat 2017 Çarşamba günü düzenlenen törenle açıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
     
 
Bu e-posta size ilgili kurumun veri tabanına kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir.
©2017 Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Tüm haklar saklıdır.