Türk Dünyası Belediyeler Birliği E-Bülten
 
No: 21 - Şubat 2016
 
 
 
TDBB Şubat Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı Birlik Merkezinde Yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Şubat Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı, 19 Şubat 2016 Cuma günü İstanbul'da Birlik Merkezinde yapıldı. TDBB Başkanı, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Başkanlığındaki toplantıya, Yürütme Kurulu Üyeleri Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak katıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                                  English    Русский
 
 
 
TDBB ile AA Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ile Anadolu Ajansı (AA) arasında, gerçekleştirilecek organizasyon ve eğitimlerde ortaklaşa adımlar atmak amacıyla işbirliği protokolü imzalandı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                                  English    Русский
 
 
 
 
 
Yusuf Has Hacib Yılı Açılış Töreni İstanbul'da gerçekleştirildi
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ev sahipliğinde, TÜRKSOY, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kırgız Cumhuriyeti Kültür, Enformasyon ve Turizm Bakanlığı ve Kırgız Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği işbirliğinde düzenlenen "2016 Yusuf Has Hacib Yılı Açılış Töreni", 19 Şubat 2016 Cuma günü İstanbul'da yapıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                                  English    Русский
 
 
 
TDBB Web Sitesi Mobil Uyumlu Olarak Yenilendi
Türk Cumhuriyetleri ve Akraba Topluluklar başta olmak üzere, Balkanlar, Kafkasya, Orta Asya ve Avrasya'nın 28 farklı ülkesinden 1.100'den fazla üye Belediye ve Yerel Yönetimler arasında işbirliği ve dayanışmayı, ortak projelerin yürütülmesini, bilgi ve tecrübe paylaşımının artırılmasını, ortak tarihi ve kültürel değerlerimizin korunmasını ve tanıtılmasını amaçlayan Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Web Sitesi www.tdbb.org.tr, üyelerine ve ziyaretçilerine daha kapsamlı hizmet verebilmek ve faaliyetleri hakkında detaylı bilgi sunabilmek amacıyla mobil uyumlu olarak yenilendi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                                  English    Русский
 
 
 
 
 
"Osmanlı Belgelerinde Doğu Türkistan" Kitabı Yayınlandı
Doğu Türkistan, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, tarihte iz bırakan bir Türk-İslam yurdudur. Uygur Türklerinin ağırlıklı olarak yaşadığı Doğu Türkistan toprakları, konumu ve sahip olduğu yer altı ve yer üstü kaynakları sebebiyle tarih boyunca stratejik öneme sahip olmuştur. Tarihi ipek yolunun bölgeden geçmesi, günümüzde ise Çin petrolünün beşte ikisini üretmesi, zengin altın ve bakır yataklarına sahip olması gibi sebepler bölgeyi stratejik olarak da farklı kılmaktadır.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                                  English    Русский
 
 
 
Kırgızistan Yerel Yöneticiler Uygulamalı Eğitim Programı Tamamlandı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Samsun Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde düzenlenen ve Kırgızistan'ın 10 farklı Belediyesinden üst düzey yöneticinin katıldığı "Temizlik İşleri" Konulu Uygulamalı Eğitim Programı tamamlandı. 23 Ocak-6 Şubat 2016 tarihleri arasında Samsun ve ilçelerinde gerçekleştirilen programa, Kırgızistan'dan Çolponata, Kadamjay, Karabalta, Kant, Karasu, Kerben, Kızılkıya, Şopokov, Oş, Toktogul Belediyeleri ve Kırgızistan Yerel Yönetimler Devlet Ajansından on kişilik heyet katıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                                  English    Русский
 
 
 
 
 
Altınova Belediyesi'nden Makedonya, Karadağ ve Kosova Ziyareti
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Denetim Kurulu üyesi Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve Altınova Belediye Meclis üyeleri Fevzi Arıcı, Birol Bayram, Mustafa Sarıgül, eski belediye meclis üyesi Halil Çorbacı ve Altınova Belediyesi Sosyal İşler Sorumlusu Hakan Beykoz'dan oluşan beraberindeki heyet 24-28 Şubat 2016 tarihlerinde, Makedonya, Karadağ ve Kosova'ya resmi ziyarette bulundu.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                                  English    Русский
 
 
 
Mart Ayı Takvimi

06-12 Mart 2016 - "Yerel Yönetimlerde Kadın İstidhdamı ve Kadına Yönelik Çalışmalar Uzman Eğitim Programı                                                                                                          English         Русский

 
 
Bu e-posta size ilgili kurumun veri tabanına kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir.
©2016 Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Tüm haklar saklıdır.