Türk Dünyası Belediyeler Birliği E-Bülten
 
No: 9 - Şubat 2015
 
 
 
Balkan Ülkeleri Üye Belediyeler Türkiye Programı Tamamlandı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)'nin, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) işbirliğiyle, Balkan ülkelerinde bulunan üye belediyelerine yönelik olarak düzenlediği "Atık Yönetimi/Geri Dönüşüm ve Meslek Edindirme Uygulamaları" konulu Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı programı tamamlandı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                                  English    Русский
 
 
 
TDBB Şubat Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı Kartepe'de Yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Şubat Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı 17 Şubat 2015 Çarşamba günü, TDBB Yönetim Kurulu Üyesi, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ev sahipliğinde Kartepe'de gerçekleştirildi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                                  English    Русский
 
 
 
 
 
Kırgız Cumhuriyeti Kültür, Enformasyon ve Turizm Bakan Yardımcısı TDBB'de
Kırgız Cumhuriyeti Kültür, Enformasyon ve Turizm Bakan Yardımcısı Maksat Çakiev başkanlığındaki heyet TDBB'yi ziyaret etti. Heyette Kırgızistan İstanbul Başkonsolosu Renat Tüleberdiev, Dünya Etnik Oyunlar Vakıf Başkanı Askhat Akibaev, Vakıf Başkan Yardımcısı Sergey Danilenko ve Kırgızistan-Türkiye İş Konseyi Başkanı Azamat Camankulov da yer aldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                                  English    Русский
 
 
 
Türk Dünyası Basın Heyeti TDBB'yi Ziyaret Etti
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB), Azerbaycan, Başkurdistan, Dağıstan, Hakasya, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Makedonya, Tataristan ve Türkmenistan'dan gelen 18 basın mensubunu ağırladı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                                  English    Русский
 
 
 
 
 
UCLG-MEWA'nın "Kanallar Açmak" Konulu Atölye Çalışması Tamamlandı
TDBB işbirliği kuruluşları arasında yer alan Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA)'nın, Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) ile birlikte düzenlediği Kanallar Açmak başlıklı atölye çalışması, 26 Şubat 2015'ta yerel yönetimlerin kültür-sanat sorunsalı içeriğiyle gerçekleştirildi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                                  English    Русский
 
 
 
Türk Dünyası Bosna Hersek Kış Festivalinde Buluştu
Bosna Hersek'in Başkenti Saraybosna'da bu yıl 31'incisi gerçekleştirilen Kış Festivali kapsamında Keçiören Belediyesi, TÜRKSOY (Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı), Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Yunus Emre Enstitüsü işbirliğiyle Sazgen Sazy Kazakistan Halk Çalgıları Geleneksel Türk Dünyası Müzik Konseri ve Altaylar'dan Balkanlar'a Türk Dünyası Resim Sergisi düzenlendi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                                  English    Русский
 
 
 
 
 
Mart Ayı Takvimi

* 08-14 Mart 2015 - "Yerel Yönetimlerde Katı Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm Uygulamaları" konulu Eğitim Programı, 7 ülkeden 16 uzmanın katılımı ile İstanbul ve Kocaeli'de gerçekleştirilecektir.

* 08 Mart 2015 - Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Kırgızistan İstanbul başkonsolosluğu işbirliğiyle, Kırgız sanatçıların katılımıyla Bahçelievler Kültür Merkezinde konser gerçekleştirilecektir.

* 15-21 Mart 2015 - "Yerel Kalkınmada Organize Sanayi Bölgeleri Park ,Bahçe ve Yeşil alan Yönetimi" konulu Bilgi ve Tecrübe Paylaşım Programı, Tataristan'dan 22 Belediye üst yöneticisinin katılımı ile İstanbul ve Kocaeli'de gerçekleştirilecektir.

 
 
 
Diğer Haberler

* Kırgızistan İstanbul Başkonsolosu Renat Tüleberdiyev Birliğimize çalışma ziyaretinde bulundu. Genel Sekreter Fahri Solak ile yapılan görüşmede gelecek aylarda yapılması planlanan ortak çalışmalar hakkında bilgi alışverişi yapıldı. (02.02.2015)

* Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı yetkilileri, 20 Mayıs - 5 Haziran tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilecek olan "21.Türk Dünyası Çocuk Şöleni" kapsamında yapılabilecek ortak çalışmalar hakkında fikir alışverişi yapmak üzere Birliğimize ziyarette bulunarak Genel Sekreter Fahri Solak ile görüştü. (04.02.2015)

* Türk Dünyası Parlamenterler Birliği Başkanı Nuri Uslu, birlikte yapılabilecek ortak faaliyetler ve projeler ile ilgili fikir alışverişinde bulunmak üzere Birliğimizi ziyaret etti. (11.02.2015)

* Türk Kültürüne Hizmet Vakfı Başkanı Birliğimizi ziyaret ederek Genel Sekreter Fahri Solak ile görüştü. Görüşmede yapılacak ortak faaliyetler konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. (12.02.2015)

* Bulgaristan'ın Madan Belediye Başkanı Fahri Molaysenov ve beraberindeki heyet Birliğimizi ziyaret etti. Zeytinburnu Belediyesinin kardeş şehri olan Madan Belediyesi ziyareti, TDBB Başkanvekili, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ev sahipliğinde gerçekleşti. (20.02.2015)

                                                                                                                                      English    Русский

 
 
Bu e-posta size ilgili kurumun veri tabanına kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir.
©2015 Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Tüm haklar saklıdır.