Türk Dünyası Belediyeler Birliği E-Bülten
 
No: 32, Ocak/January/Январь 2017
 
 
 
TDBB “Kardeş Şehir Çalışmaları” Toplantısı İstanbul’da Yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından Türkiye Üye Belediyeler Dış İlişkiler, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlerine yönelik olarak düzenlenen ve kardeş şehir ilişkilerinin daha verimli ve işlevsel olması konusunda karşılıklı fikir alış verişini amaçlayan, “Kardeş Şehir Çalışmaları” konulu Toplantılar, 19 ve 25 Ocak 2017 tarihlerinde TDBB Türkiye üyesi 47 belediyenin temsilcilerinin katılımı ile İstanbul’da gerçekleştirildi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                       English    Русский
 
 
 
TDBB Ocak Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı Birlik Merkezinde Yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Ocak Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı, 18 Ocak 2017 Çarşamba günü İstanbul’da Birlik Merkezinde yapıldı. TDBB Başkanvekili, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın Başkanlığındaki toplantıya, TDBB Yürütme Kurulu üyeleri Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak katıldı. TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak’ın 28 Aralık 2016-18 Ocak 2017 faaliyetleri ve gündem hakkında bilgi vermesiyle başlayan toplantı, gündemdeki konuların görüşülmesiyle devam etti.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
TDBB İhtisas Kütüphanesi Web Tarama Servisi Hizmete Sunuldu
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) envanterinde bulunan ve ağırlıklı olarak Yerel Yönetimler, Belediyecilik, Şehir Yönetimi ve Şehir Tarihi, Türk Dünyası, Orta Asya, Balkanlar, Kafkasya, Tarih, Kültür, Uluslararası İlişkiler vb. konulu kitapların bulunduğu İhtisas Kütüphanesi yenilenen web ara yüzü ile okuyucuların hizmetine açıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
Avrasya’da Yerel Gündem’in Beşinci Sayısı Yayınlandı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin üç aylık Faaliyet Bülteni olarak hazırlanan “Avrasya’da Yerel Gündem” isimli süreli yayının Beşinci sayısı (Kış 2017) çıktı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
Kazakistan Diyanet Görevlileri Heyeti İstanbul Programı Tamamlandı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Bağcılar Belediyesi işbirliğinde Kazakistan’dan gelen Diyanet Görevlileri Heyeti, 21-27 Ocak 2017 tarihlerinde gerçekleşen İstanbul Programı kapsamında Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’ni Ziyaret Etti.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
Göynük ve Şeki Belediyeleri Arasında Kardeş Şehir Protokolü İmzalandı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) üyesi Göynük Belediyesi (Bolu) ile Şeki Belediyesi (Azerbaycan) arasında, 17 Ocak 2017’de Göynük’te düzenlenen törenle Kardeş Şehir Protokolü imzalandı. Kardeş Şehir Protokolü İmza Töreni’ne Şeki Belediye Başkanı Elshad İbadov, Göynük Belediye Başkanı ve İpek Yolu Belediyeler Birliği Başkanı Kemal Kazan, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Dr. Fahri Solak, Göynük Kaymakamı Ahmet Oğuz Aslan, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Şeki Belediye Başkan Yardımcısı Sahib Dashdemirov, il genel meclis üyeleri ve Göynük Belediyesi meclis üyeleri katıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
“Anadolu Selçuklu Çağı Mirası” Projesi Tamamlandı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) üyesi Selçuklu Belediyesi tarafından, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde geçekleştirilen “Anadolu Selçuklu Çağı Mirası Projesi” tamamlandı. Projenin tamamlanmasının ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkü’nde, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ı kabul etti ve Cumhurbaşkanlığı’nca himaye edilen “Anadolu Selçuklu Çağı Mirası Projesi” hakkında bilgi aldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
     
 
Bu e-posta size ilgili kurumun veri tabanına kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir.
©2017 Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Tüm haklar saklıdır.