Türk Dünyası Belediyeler Birliği E-Bülten
 
Sayı 8 - Ocak 2015
 
 
 
Türk Dünyası Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu Toplantısı Mersin'de Yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği'nin Yönetim Kurulu Toplantısı, Mersin Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, 28 Ocak 2015 tarihinde yapıldı.
 
 
 
Kazakistan-Türkiye Dostluk Konserleri Yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ile TÜRKSOY işbirliğinde, Bolu Belediyesi, Keçiören Belediyesi ve Zeytinburnu Belediyelerinin ev sahipliğinde, Karagandı Tattımbet Kazak Halk Müziği Orkestrası tarafından bir dizi konser verildi.
 
 
 
 
 
TDBB ile Lübnan Belediyeler Birliği Arasında İyi Niyet Protokolü İmzalandı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ile Lübnan Dannieh Bölgesi Belediyeler Birliği arasında iyi niyet ve işbirliği protokolü imzalandı.
 
 
 
İnegöl Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Türkmenistan'da Türkiye'yi Temsil Etti
İnegöl Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren İnegöl Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, Türkiye'yi Temsilen Türkmenistan'da düzenlenen bir programa katıldı.
 
 
 
 
 
Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği İle Akdeniz Belediyeler Birliği Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği (KTBB) ile Akdeniz Belediyeler Birliği (ABB) arasında hizmetlerde iş birliği protokolü imzalandı.
 
 
Diğer haberler

* Tataristan Tyulyachi Belediye Başkanı Ildus Zaripov TDBB'yi ziyaret etti. 2015 yılında yapılabilecek çalışmaların istişare edildiği görüşmenin ev sahipliğini Birlik Genel Sekreteri Fahri Solak yaptı. (16.01.2015)

* Kırgızistan İstanbul Başkonsolosu Renat Tüleberdiyev Birliğe çalışma ziyaretinde bulundu. Genel Sekreter Fahri solak ile yapılan görüşmede 2015 yılında yapılması planlanan faaliyetler değerlendirildi. (20.01.2015)

* Moldova Cumhuriyeti Gagauz Yeri Özerk Bölgesi Milletvekilleri ve Belediye Başkanlarından oluşan heyet Birliğe ziyarette bulundu. Genel Sekreter Fahri Solak ile yapılan görüşmede gerçekleştirilmesi planlanan ortak çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.(20.01.2015)

* TDBB Yürütme Kurulu Üyesi, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay TDBB'ye ziyarette bulundu. Genel Sekreter Fahri Solak ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, TDBB kardeş şehir uygulama esaslarının kapsamı görüşülürken, Birliğin Şubat ayında Balkanlarda bulunan üye belediyelere yönelik olarak gerçekleştireceği Bilgi ve Tecrübe Paylaşım Programının Selçuklu Belediyesi işbirliğinde yapılması kararlaştırıldı. (20.01.2015)

* TASAM (Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi) Başkanı Süleyman Şensoy TDBB'yi ziyaret ederek Genel Sekreter Fahri Solak ile görüştü. Görüşmede Nisan ayında İstanbul'da düzenlenecek "4. Dünya Türk Forumu" kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan programlar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. (21.01.2015)

   
 
Bu e-posta size ilgili kurumun veri tabanına kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir. .
5
©2015 Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Tüm haklar saklıdır.