Türk Dünyası Belediyeler Birliği E-Bülten
 
No: 47, Nisan/April/ Апрель  2018
 
 
 
TDBB Nisan Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Selçuklu’da Yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Nisan Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı, 18 Nisan 2018 Çarşamba günü, Selçuklu Belediyesi ev sahipliğinde Konya’da gerçekleştirildi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                       English    Русский
 
 
 
TDBB Heyeti Kırgızistan’da Çeşitli Temaslarda Bulundu
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yönetim Kurulu Üyesi Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve TDBB Genel Sekreter Fahri Solak, 11- 15 Nisan 2018 tarihleri arasında Kırgızistan’da Rusya Şehirler Birliği ve Bişkek Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde düzenlenen ‘5. En İyi Belediye Uygulamaları Uluslararası Forumu’na katılarak TDBB ve Şahinbey Belediyesi’nin çalışmaları ile ilgili sunum yaptı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
TDBB ile Almetyevsk Belediyesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Tataristan Cumhuriyeti Almetyevsk Belediyesi arasında, 27 Nisan 2018 tarihinde İstanbul’da düzenlenen Türkiye-Tataristan İş Forumunda İşbirliği Protokolü imzalandı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
TDBB Lisansüstü Öğrencileri Destekleme Programı 2018 Başvuruları Başladı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin Lisans ve Doktora Tezlerini Destekleme Programı 2018 yılı başvuru dönemi başladı. Bu çerçevede, Türkiye’deki üniversitelerde yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı olup tez aşamasına geçen ve tez konusu “Türk Cumhuriyetleri ve Akraba Topluluklarında Yerel Yönetimler ve Kent Araştırmaları” ile ilgili olan öğrencileri destekleme programı esasları belirlendi. Lisansüstü Tez çalışmaları destek programının aşağıdaki uygulama esasları çerçevesinde başvurular, 29 Haziran 2018 tarihine kadar Birliğin info@tdbb.org.tr adresine yapılabilecektir.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
Bosna Hersek EMMAUS Derneğinden TDBB’ye Teşekkür Plaketi
Bosna Hersek Uluslararası Dayanışma Forumu – Emmaus Derneği, kuruluşunun 19. Yıldönümünü 7 Nisan 2018’de Doboj İstok’da düzenlenen törenle kutladı. Törende 2017 yılında dernek tarafından yürütülen projelere destek olan uluslararası kuruluşlara teşekkür plaketleri de takdim edildi. Teşekkür plaketi verilen kurumlar arasında Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ilk sıralarda yer aldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
Kocaeli ile Almetyevsk ‘Kardeş Şehir’ Oldu
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) üyesi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Tataristan Cumhuriyeti Almetyevsk Belediyesi arasında, 26 Nisan 2018 tarihinde düzenlenen törenle ‘kardeş şehir’ protokolü imzalandı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
Güzelyurt Belediyesi Kitap Kafe’si Törenle Açıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) KKTC Yönetim Kurulu Üyesi Güzelyurt Belediyesi tarafından, yeni belediye binasının temel atma töreni 9 Nisan 2018 Pazartesi günü, Kitap Kafe (tarihi Sibyan Okulunda), Kalkanlı Belediye Şube binası, Kent Müzesi ve Sergi Salonu’nun toplu açılışı da 12 Nisan 2018 Perşembe günü düzenlenen törenle yapıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
     
 
Bu e-posta size ilgili kurumun veri tabanına kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir.
©2018 Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Tüm haklar saklıdır.