Türk Dünyası Belediyeler Birliği E-Bülten
 
No: 23 - Nisan 2016
 
 
TDBB Lisansüstü Öğrencileri Destekleme Programı Başvuruları Devam Ediyor
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) faaliyet alanları ve amaçları ile ilgili Yüksek Lisans ve Doktora Tezlerini destekleme programını uygulamaya başladı. Bu çerçevede, Türkiye’deki üniversitelerde yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı olup tez aşamasına geçen ve tez konusu “Türk Cumhuriyetleri ve Akraba Topluluklarında Yerel Yönetimler ve Kent Araştırmaları” ile ilgili olan öğrencileri destekleme programı esasları belirlendi. Lisansüstü Tez çalışmaları destek programının aşağıdaki uygulama esasları çerçevesinde başvurular, 17 Haziran 2016 tarihine kadar Birliğin info@tdbb.org.tr adresine yapılabilecektir.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                                  English    Русский
 
 
 
 
 
TDBB Nisan Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı Birlik Merkezinde Yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Nisan Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı, 28 Nisan 2016 Perşembe günü İstanbul’da Birlik Merkezinde yapıldı. TDBB Başkanı, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Başkanlığındaki toplantıya, Yürütme Kurulu Üyeleri Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak katıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                                  English    Русский
 
 
 
“Yerel Yönetimlerde Basın ve Halkla İlişkiler” Eğitim Programı Tamamlandı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından, Anadolu Ajansı (AA), TİKA ve Eyüp Belediyesi işbirliği ile 24-30 Nisan 2016 tarihleri arasında, 9 farklı ülkeden 20 yerel yönetim uzmanının katılımı ile düzenlenen “Yerel Yönetimlerde Basın ve Halkla İlişkiler” Uzman Eğitim Programı, İstanbul’da gerçekleştirildi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                                  English    Русский
 
 
 
 
 
“Türk ve İslam Dünyasında Kaşgarlı Mahmud” Uluslararası Sempozyumu Kırgızistan’da yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB), Karabük Üniversitesi ve Mahmud Kaşgari Barskani Doğu Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen “Türk ve İslam Dünyasında Kaşgarlı Mahmud” Uluslararası Sempozyumu, 21-23 Nisan 2016 tarihlerinde Kırgızistan’ın Bişkek ve Issık-Göl şehirlerinde gerçekleştirildi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                                  English    Русский
 
 
 
Moğolistan Shariin-Gol Belediyesi Türkiye Programı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Tunçbilek (Kütahya) Belediyesi işbirliğinde, TDBB üyesi Shariin-Gol (Moğolistan) Belediyesi yetkililerine yönelik olarak 12-20 Nisan 2016 tarihlerinde Tunçbilek ve İstanbul’da düzenlenen “Belediyecilik Çalışmaları ve Madencilik Hizmetleri” konulu Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı tamamlandı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                                  English    Русский
 
 
 
 
 
Arnavutluk Skrapar Belediye Heyeti TDBB’yi Ziyaret Etti
İki ülke arasındaki ilişkilerin yerel yönetimler alanında da geliştirilmesi ve çeşitli işbirliği imkânlarının görüşülmesi amacıyla, Arnavutluk Skrapar Belediyesi’nden gelen 8 kişilik heyet 15 Nisan 2016’da Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’ne ziyarette bulundu.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                                  English    Русский
 
 
 
“Türk Dünyası Ortak Atasözleri ve Deyimler Çalıştayı” Sapanca’da Yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB), TİKA ve Kültür Konseyi Derneği işbirliğinde, 10-16 Nisan 2016 tarihleri arasında düzenlenen “Dünya Uygarlığı İçinde Türk Uygarlığı – Ortak Atasözleri ve Deyimler Çalıştayı” Sapanca’da tamamlandı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                                  English    Русский
 
 
 
 
 
NALAS Genel Kurul Toplantısı Priştine’de Yapıldı
Güney-Doğu Avrupa Yerel Yönetim Birlikleri Ağının (NALAS) XI. Genel Kurul Toplantısı, 14-15 Nisan 2016 tarihlerinde Kosova’nın Başkenti Priştine’de gerçekleştirildi. Toplantıya, Güney Doğu Avrupa’nın yerel yönetimleri ve yerel yönetim birliklerinden on üç ülkeden katılım sağlandı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                                  English    Русский
 
 
 
Bosna Hersek Yatırım Potansiyeli Konferansı İstanbul’da Yapıldı
Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosluğu, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Marmara Grubu Vakfı iş birliğinde düzenlenen “Bosna Hersek’te İş ve Yatırım Potansiyeli Tanıtım Konferansı”, 5 Nisan 2016 tarihinde İstanbul’da yapıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                                  English    Русский
 
 
 
 
 
Altındağ Belediyesi’nden Bosna Hersek Visoko’ya Kültür Merkezi
Altındağ Belediyesi tarafından Bosna Hersek’in Visoko kentine yaptırılan Kültür Merkezi düzenlenen resmi törenle açıldı. Açılış törenine Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Visoko Belediye Başkanı Amra Babic ve Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Cihad Erginay yanında diğer kamu kurumlarının ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                                  English    Русский
 
 
 
Tavşanlı Belediyesi’nden 6 bin Boşnak Öğrenciye Sırt Çantası ve Kırtasiye Yardımı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) üyesi Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, 23 Nisan etkinlikleri çerçevesinde Bosna-Hersek’e gerçekleştirdikleri ziyareti değerlendirdi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                                  English    Русский
 
 
 
 
 
Büyükçekmece Belediyesi’nden Bulgaristan’a Cami
Büyükçekmece Belediyesi tarafından Bulgaristan’ın Gorna Oryahovitsa kentinde yaptırılan cami törenle ibadete açıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                                  English    Русский
 
 
 
Mayıs Ayı Takvimi

27-30 Mayıs 2016 - "Avrasya Yerel Yöneticiler Zirvesi Bosna Hersek'te Toplanıyor"                                                                                                          English         Русский

 
 
Bu e-posta size ilgili kurumun veri tabanına kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir.
©2016 Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Tüm haklar saklıdır.