Türk Dünyası Belediyeler Birliği E-Bülten
 
No: 11, Nisan/April 2015
 
 
 
Tataristan Kültür ve Sanat Gecesi Ankara'da Yapıldı
Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov ve beraberindeki heyetin Türkiye Cumhuriyeti resmi ziyareti çerçevesinde, 29 Nisan 2015 tarihinde, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) yanı sıra, üye belediyelerimiz Ankara Büyükşehir Belediyesi, Keçiören Belediyesi ve T.C. Ekonomi Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçiliği, DEİK, TÜRKSOY'un destekleri ile Ankara'da ATO Congresium'da yapılan "Tataristan Sanat Gecesi" büyük ilgi gördü.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                       English    Русский
 
 
 
TDBB Yönetim Kurulu Toplantısı Gebze'de Yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği'nin Yönetim Kurulu Toplantısı, Gebze Belediyesi ev sahipliğinde, 22 Nisan 2015 tarihinde yapıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
TDBB Bosna-Hersek Yerel Yönetimler Toplantısı Ve Temasları
Bosna-Hersek Yerel Yönetimler Toplantısı ve Yerel Yöneticilerle ikili temaslar programı 9-10 Nisan 2015 tarihlerinde gerçekleştirildi. 10 Nisan 2015- Cuma günü, Travnik Belediyesi'nin ev sahipliğinde "TDBB Bosna-Hersek Yerel Yönetimler Toplantısı" gerçekleşti. Toplantıya Bosna-Hersek'in çeşitli bölgelerinden TDBB üyesi 10 (Doboj, Doboj-Istok, Gorazde, Ilijas, Konjic, Novi-Grad Sarajevo, Olovo, Travnik, Visoko, Vukosavlje) ve henüz üye olmayan 8 (Bugojno, Doboj-Jug, Donji Vakuf, Gornji Vakuf, Jajce, Novi Travnik, Tesanj, Vitez) Belediyenin Belediye Başkanları yanısıra, TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak ile Bosna-Hersek Federasyonu Şehirler ve Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Vesna Travlijanin katıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
İlk Kazak Tarihçi Ermukhan Bekmakhanov Uluslararası Sempozyumu
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) işbirliği ile 15-16 Nisan 2015 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenen, "İlk Kazak Tarihçisi Ermukhan Bekmakhanov'un Doğumunun 100. Yılı Münasebetiyle Sovyet Tarih Yazıcılığı ve Kazakistan Tarihinin Meseleleri" Uluslararası Sempozyumu başarıyla tamamlandı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
Moğolistan Belediyeleri Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı Tamamlandı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)'nin, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) işbirliğiyle, Moğolistan'daki TDBB üyesi belediyelere yönelik olarak 11-17 Nisan 2015 tarihleri arasında düzenlediği "Trafik/Ulaşım Yönetimi ve Kentsel Dönüşüm Uygulamaları" konulu Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı programı tamamlandı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
TDBB Yayınları Bakü'de Tanıtıldı
Azerbaycan kurucu Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in doğumunun 92. Yıldönümü sebebiyle, 20 Nisan'da Bakü'de Haydar Aliyev Merkezi'nde Azerbaycan Belediyeler Birliği ve Türk Dünyası Belediyeler Birliğinin (TDBB) işbirliğinde düzenlenen toplantı ile TDBB yayınlarından "Türk Dünyası" kitabının tanıtımı gerçekleştirildi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
TÜRKPA Uluslararası İlişkiler Komisyonu 4. Toplantısı Bişkek'te Yapıldı
TÜRKPA Hukuk İşleri ve Uluslararası İlişkiler Komisyonu 4. Toplantısı, 29 Nisan 2015 tarihinde Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te yapıldı. Kırgızistan meclis binasında yapılan komisyon toplantısına Türkiye, Azerbaycan ve Kırgızistan'dan milletvekillerinin yanı sıra Azerbaycan, Kazakistan ve Türkiye'nin Bişkek Büyükelçileri, ilgili ülke temsilcileri katıldı. Toplantıda TDBB'yi Genel Sekreter Fahri Solak temsil etti.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
Mayıs Ayı Takvimi

* Birliğimiz ve Esenler Belediyesi İşbirliğinde düzenlenen "Uluslararası Ninni Festivali", 11 Dost ve Kardeş Ülkeden sanatçıların katılımı ile 10 Mayıs-Pazar Günü Saat: 14.00'de Esenler Dörtyol Meydanında gerçekleştirilecektir.

* Birliğimiz ve üye belediyeler işbirliğinde planlanan "Yerel Yönetimlerde Kamu Sağlığı ve Dezavantajlı Kesimlere Yönelik Hizmetler" konulu Uzman Eğitimi programı, 24 - 30 Mayıs tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilecektir.

Diğer Haberler

* Birliğimizin destekleyen kuruluşlar arasında yer aldığı "2. Ulusal Kent Konseyleri Sempozyumu" 10 - 11 Nisan 2015 tarihlerinde Bursa'da yapıldı.

* Birliğimizin, Türkçe öğretimine katkı amacıyla, 1.000 adet kitap setinin basımını gerçekleştirerek katkıda bulunduğu "Çocuk Şenliği" 23 Nisan 2015'de Bosna'da gerçekleştirildi.

* TASAM Tarafından İstanbul'da Düzenlenen, "4. Dünya Türk Forumu" kapsamında Birliğimiz işbirliğinde "Yerel Yönetimler, Kamu Diplomasisi ve Medya" Konulu Oturum 25 Nisan 2015'te Gerçekleştirildi.

* Birliğimizin ulaşım desteği verdiği, "Tacikistanlı Öğrenciler Buluşması" Konya'da Yapıldı (2 Nisan 2015)

                                                                                                                            English    Русский

 
 
Bu e-posta size ilgili kurumun veri tabanına kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir.
©2015 Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Tüm haklar saklıdır.