Türk Dünyası Belediyeler Birliği E-Bülten
 
No: 24, Mayıs/May 2016
 
 
 
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Bosna Hersek Programı Tamamladı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) heyeti, 27-30 Mayıs 2016 tarihleri arasında düzenlenen Bosna Hersek Programını tamamladı. TDBB Başkanı ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Birlik Genel Sekreteri Fahri Solak, Birlik Yönetim, Denetim ve Yüksek Danışma kurulu üyeleri ile 9 farklı ülkeden (Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna Hersek, Karadağ, Kosova, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Makedonya ve Türkiye) üye belediye başkanının yer aldığı yaklaşık 150 kişilik heyet, Birlik Bosna Hersek Yönetim Kurulu üyesi Novi Grad Sarayevo Belediyesi ile TDBB ortaklığında hazırlanan yoğun içerikli programa katıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                       English    Русский
 
 
 
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’den Ayvaz Dede Şenliklerine Destek
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ortak kültürel değerlerimizle ilgili çalışmaları destekleme kapsamında, 06 Mayıs – 29 Mayıs 2016 tarihleri arasında Bosna-Hersek’te gerçekleştirilen 506. Ayvaz Dede Şenlikleri’ne destek verdi. “TDBB Avrasya Yerel Yöneticiler Zirvesine” katılmak için Bosna Hersek’e gelen 11 ülkeden 120 belediye yöneticisi programın ikinci gününde Prusac kasabasına gelerek Ayvaz Dede şenliklerinin kapanış programına katıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
TDBB Mayıs Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Bosna Hersek’te Yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Mayıs Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı, 28 Mayıs 2016 tarihinde, Saraybosna Novi Grad Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıda, geçen Yönetim Kurulu toplantısından bu güne gerçekleştirilen faaliyetler değerlendirilirken, önümüzdeki aylarda gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalar da ele alındı. TDBB Yönetim Kurulu üyelerinin Türk Dünyasına yönelik faaliyetlerine ilişkin sunumlarının ardından TDBB Mali Raporları hakkında bilgilendirme yapıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
Mogadişu Belediye Başkanı Yuusuf Xuseen Jimcaale TDBB’yi Ziyaret Etti
Somali’nin Banaadir Eyaleti Valisi ve TDBB üyesi olan Başkent Mogadişu’nun Belediye Başkanı Yuusuf Xuseen Jimcaale ve beraberindeki heyet, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’ni ziyaret etti.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
“8. Gelecekle İletişim Çalıştayı” Kırgızistan ve Kazakistan’da Gerçekleştirildi
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından her yıl Mayıs ayında düzenlenen ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından da desteklenen, Gelecekle İletişim Çalıştaylarının sekizincisi, 20-24 Mayıs 2016 tarihleri arasında Bişkek (Kırgızistan) ve Almatı’da (Kazakistan)’da gerçekleştirildi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
Türk Cumhuriyetleri Ülke Stantları Kocaeli Kitap Fuarında Yer Aldı
Türk Dünyasında yayınlanan eserlerin, yazarlarının ve yayınevi yöneticilerinin buluşabilmeleri ve yayınların uluslararası düzeyde tanıtımlarının yapılabilmesi amacıyla, 14-22 Mayıs 2016 tarihleri arasında yapılan “8. Kocaeli Kitap Fuarı”na katıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
TDBB, UCLG-MEWA Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi
UCLG-MEWA (Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı’nın)’nın 19-21 Nisan 2016 tarihlerinde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen 5. Olağan Kongresi’nde, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
     
 
Bu e-posta size ilgili kurumun veri tabanına kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir.
©2016 Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Tüm haklar saklıdır.