Türk Dünyası Belediyeler Birliği E-Bülten
 
No: 12, Mayıs/May 2015
 
 
 
Türk Dünyası Belediyeler Birliği'nden Ayvaz Dede Şenliklerine Destek
Türk Dünyası Belediyeler Birliği ortak kültürel değerlerimizle ilgili çalışmaları desteklemeye devam ediyor. Bu faaliyetler kapsamında TDBB, 15 Mayıs-14 Haziran 2015 tarihleri arasında Bosna-Hersek'te gerçekleştirilen 505. Ayvaz Dede Şenlikleri'ne katkıda bulundu.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                       English    Русский
 
 
 
Türk Dünyası Belediyeler Birliği'nden Filistin'e Ramazan Yardımı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Filistinli Belediyelerin Ramazan Faaliyetlerine destek kararı aldı. Bu çerçevede, Filistin'in Gazze Bölgesinde yer alan Cebaliye Al-Nazlh Belediyesi'nin Ramazan Hayır Projesi kapsamında dost kurum ve belediyelere ilettiği talep doğrultusunda, Ramazan ayı boyunca, Savaştan etkilenen Filistinli Müslümanların temel ihtiyaçlarını karşılayarak acılarını hafifletmek ve onlara yardım etmek amacıyla söz konusu projeye, TDBB destek verdi
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
Türk Dünyası Gazeteciler Şurası Kazan'da Yapıldı
Destekleyen kuruluşlar arasında Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)'nin de bulunduğu, Türk Dünyası Gazeteciler Şurasının ikincisi, 26-29 Mayıs 2015 tarihlerinde Tataristan'ın Başkenti Kazan'da yapıldı. Dünya Gazeteciler Federasyonu ve Tataristan Cumhuriyeti'nin TATMEDIA kuruluşu ile ortaklaşa düzenlenen şuraya 20 farklı ülkeden 70'e yakın gazeteci ve kurum temsilcisi katıldı. İlki geçtiğimiz yıl Eskişehir'de düzenlenen şurada Türk Dünyası Basın Ödülleri de verildi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
"Yerel Yönetimlerde Kamu Sağlığı ve Dezavantajlı Gruplara Yönelik Hizmetler" Eğitim Programı Tamamlandı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)'nin, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) işbirliğiyle, 24-30 Mayıs 2015 tarihleri arasında, 6 farklı ülkeden 16 yerel yönetim uzmanının katılımı ile gerçekleştirdiği, "Yerel Yönetimlerde Kamu Sağlığı ve Dezavantajlı Gruplara Yönelik Uygulamalar" konulu Uzman Eğitimi Programı tamamlandı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
Kırgız Yerel Yöneticiler Uygulamalı Eğitim Programı Tamamlandı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı (TİKA) işbirliğiyle 17- 30 Mayıs 2015 tarihleri arasında, Kırgızistan'dan TDBB üyesi Bişkek, Batken, Celal-Abad, Isıkgöl, Narın ve Talas belediyelerinin ilgili birimlerinden 16 yerel yönetim uzmanının katılımı ile İstanbul ve Kocaeli'nde gerçekleşen "Yerel Yönetimlerde Vergi ve Yeşil Alan Uygulamaları" konulu uygulamalı Uzman Eğitimi Programı tamamlandı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
Haydarabad Tiyatrosu İstanbul'da Tiyatroseverlerle Buluştu
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB), T. C. Haydarabat Başkonsolosluğu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle, Hindistan'ın ünlü sanat topluluğu Qadir Ali Baig Tiyatrosu, 20-21-23 Mayıs 2015 tarihlerinde birbirinden güzel üç farklı oyunuyla İstanbul Kâğıthane Sadabad Sahnesi'nde sanatseverlerle buluştu.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
Türk Dünyası Ninnileri Aynı Sahnede Seslendirildi
Esenler Belediyesi, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) işbirliğinde düzenlenen dünyanın ilk Ninni Festivali, 10 Mayıs 2015-Pazar günü İstanbul'da Esenler Dörtyol Meydanı'nda yapıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
     
 
Bu e-posta size ilgili kurumun veri tabanına kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir.
©2015 Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Tüm haklar saklıdır.