Türk Dünyası Belediyeler Birliği E-Bülten
 
No: 46, Mart/March/Март 2018
 
 
 
TDBB’den Kaynak Bir Eser Daha: “Osmanlı Belgelerinde Halep”
Bugüne kadar pek çok akademik, tarihi ve prestij eserini okuyucuya sunan Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB), güçlü bir akademik kadronun özverili araştırma ve incelemesi neticesinde önemli bir eseri daha yayın hayatına kazandırdı: “Osmanlı Belgelerinde Halep”.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                       English    Русский
 
 
 
KKTC “Yangın Önleme ve Yangınla Mücadele” Eğitim Programı İstanbul ve Kocaeli’nde Yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve AFAD İşbirliğinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) üyelerine yönelik olarak düzenlenen “Yangın Önleme ve Yangınla Mücadele” konulu Uzman Eğitimi Programı, Lefkoşa, Güzelyurt, İskele, Gazimagusa ve Girne’den 10 itfaiyecinin katılımı ile 18-22 Mart 2018 tarihleri arasında İstanbul ve Kocaeli’nde gerçekleştirilen sunum ve saha gezileri ile tamamlandı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
“Yerel Yönetimlerde Kadın ve Aile Çalışmaları” Uzman Eğitimi Programı Yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Bağcılar Belediyesi, Fatih Belediyesi, Gaziosmanpaşa Belediyesi, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), İSMEK ve Kültür A.Ş. işbirliğinde düzenlenen “Yerel Yönetimlerde Kadın ve Aile Çalışmaları” konulu Uzman Eğitimi Programı, 7 farklı ülkeden 16 kadın uzmanın katılımı ile 4-10 Mart 2018 tarihleri arasında İstanbul ve Kocaeli’de gerçekleştirilen sunum ve saha gezileri ile tamamlandı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
TDBB Mart Ayı Yürütme Kurulu ve Denetim Kurulu Toplantıları Birlik Merkezinde Yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Mart Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı ve 2018 Denetim Kurulu Toplantısı, 21 Mart 2018 Çarşamba günü, İstanbul’da Birlik Merkezinde gerçekleştirildi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
Nevruz Bayramı İstanbul’da Coşkuyla Kutlandı
İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB), Zeytinburnu Belediyesi, Kültür A.Ş. ve İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen İstanbul Nevruz Kutlaması, 21 Mart 2018 Çarşamba günü Topkapı Kültür Parkı’nda yapıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
İnsani Kentler Projesi Arama Konferansı Antalya’da Yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Raoul Wallenberg Enstitüsü (RWI) işbirliğinde, katılımcı belediyelerle yürütülen ‘İnsani Kentler Projesi Arama Konferansı’, üye belediyelerin, STK’ların ve akademisyenlerin katılımıyla 30-31 Mart 2018 tarihlerinde Muratpaşa Belediyesi ev sahipliğinde Antalya’da gerçekleştirildi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
Başkurt Milli Kültür Merkezi ‘Ak Tirma’ Grubu Türkiye Programı Tamamlandı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin misafiri olarak İstanbul’a gelen, Başkurt kültürünü korumak ve tanıtmak için faaliyetler yürüten Başkurt Milli Kültür Merkezi ‘Ak Tirma’ Grubu, Nevruz Bayramı kutlamaları dolayısıyla çeşitli kültürel etkinliklere katıldı ve tarihçi, Türkolog, Başkurt bağımsızlık hareketi önderi olan Zeki Velidi Togan anısına İstanbul’da bir klip çekti.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
Bağcılar Belediyesi’nden Bosna Hersek Buzim ve Travnik’e Türkçe Sınıfı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Bağcılar Belediyesi işbirliğinde yaptırılan, Yunus Emre Enstitüsü (YEE)’nün “Tercihim Türkçe Projesi” kapsamında Bosna Hersek’in Travnik ve Buzim şehirlerinde iki ilköğretim okulunda Türkçe sınıflarının açılış töreni 25 ve 27 Mart 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
Kardeş Ülkeler Nevruz Bayramını Keçiören’de Kutladı
Baharın gelişini temsil eden Nevruz Bayramı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Keçiören Belediyesi ve TÜRKSOY’un iş birliğinde; Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Özbekistan, Kosova, Gagavuz Yeri, Başkurdistan, Saha Yakut, Tataristan, Tuva, Dağıstan, Kabardin Balkar’dan gelen konuk sanatçıların katılımıyla Keçiören’de düzenlenen konserle kutlandı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
Bolu Belediyesi’nden Bosna Hersek Tesanj’a Türkçe Sınıfı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Bolu Belediyesi işbirliğinde, Yunus Emre Enstitüsü’nün “Tercihim Türkçe Projesi” kapsamında Bosna Hersek’in Tesanj şehrinde bulunan 9 Eylül İlköğretim Okulu’nda yaptırılan Türkçe sınıfı 15 Mart 2018 tarihinde düzenlenen törenle açıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
Bu e-posta size ilgili kurumun veri tabanına kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir.
©2018 Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Tüm haklar saklıdır.