Türk Dünyası Belediyeler Birliği E-Bülten
 
No: 10 - Mart 2015
 
 
 
Yüksek Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)'nin üç ayda bir yapılan Yüksek Danışma Kurulu toplantısı, 30 Mart 2015 Pazartesi akşamı Birlik Merkezinde gerçekleştirildi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                                  English    Русский
 
 
 
İstanbul’da Nevruz Coşkuyla Kutlandı
Türk Dünyasında baharın başlangıcı olarak kabul edilen ve çeşitli şenliklerle kutlanan Nevruz Bayramı, 21 Mart 2015 Cumartesi günü İstanbul’da gerçekleştirilen bir programla kutlandı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                                  English    Русский
 
 
 
 
 
Tataristan Belediyeleri Bilgi ve Tecrübe Paylaşım Programı Tamamlandı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin, Tataristan Belediyeler Birliği işbirliğiyle 15-21 Mart 2015 tarihleri arasında Tataristan Belediyelerine yönelik olarak düzenlediği “Yerel Kalkınmada Organize Sanayi Bölgeleri & Park, Bahçe ve Yeşil Alan Yönetimi” konulu Bilgi ve Tecrübe Paylaşım programı tamamlandı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                                  English    Русский
 
 
 
Türk Dünyası Nevruz Konserinde Buluştu
Baharı müjdeleyen Nevruz Bayramı, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve TÜRKSOY işbirliğiyle, 19 Mart 2015 Perşembe akşamı Zeytinburnu Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen “Türk Dünyası Nevruz Konseriyle” kutlandı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                                  English    Русский
 
 
 
 
 
TDBB Mart Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Mart Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı 17 Mart 2015 Salı günü, TDBB’nin İstanbul’da bulunan Merkezinde gerçekleştirildi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                                  English    Русский
 
 
 
Katı Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm Uygulamaları Uzman Eğitimi Tamamlandı
Türk dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin, TİKA işbirliğiyle 08- 14 Mart 2015 tarihleri arasında, 7 farklı ülkeden 16 yerel yönetim uzmanının katılımı ile gerçekleştirdiği, “Yerel Yönetimlerde Katı Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm Uygulamaları” konulu Uzman Eğitimi Programı tamamlandı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                                  English    Русский
 
 
 
 
 
Azerbaycan’da Yerel Yönetimler Konferansı Yapıldı
Azerbaycan Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı, Belediyelerle İş Merkezi ve Almanya Uluslararası İşbirliği Derneği (GİZ) işbirliğinde düzenlenen Yerel Yönetimler Konferansı, 3 Mart 2015 tarihinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirildi. Konferansta 2009-2014 döneminde belediyelerin çalışmaları ve gelecek yıllarda yapılması planlanan çalışmalar ele alındı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                                  English    Русский
 
 
 
UCLG-MEWA’nın “Kanallar Açmak” Konulu Atölye Çalışması Tamamlandı
TDBB işbirliği kuruluşları arasında yer alan Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA)’nın, Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) ile birlikte düzenlediği Kanallar Açmak başlıklı atölye çalışması, 26 Şubat 2015’ta yerel yönetimlerin kültür-sanat sorunsalı içeriğiyle gerçekleştirildi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                                  English    Русский
 
 
 
 
 
Nisan Ayı Takvimi

* 2-3 Nisan 2015 - TÜRKPA Çevre ve Doğal Kaynaklar Komisyonu'nun "Türkçe Konuşan Ülkelerde Çölleşmeye Savaş" temalı toplantısı Ankara'da yapılacak. Toplantıda TDBB’yi Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. A. Burçin Yereli temsil edecek.

* 09-10 Nisan 2015 - "Bosna Hersek Üye Belediyeler Buluşması", Bosna Hersek Travnik Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Toplantıya TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak katılacak.

* 11-17 Nisan 2015 – Moğolistan Belediye Başkanları Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı İstanbul ve Ankara’da yapılacak. ‘Yerel Yönetimlerde Trafik/Ulaşım Yönetimi ve Kentsel Dönüşüm Uygulamaları’ Konulu Programa 20 Belediye Başkanı katılacak.

* 22 Nisan 2015 - TDBB Yönetim Kurulu Toplantısı, Gebze Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

* 24-25 Nisan 2015 - TASAM'ın İstanbul’da gerçekleştireceği 4. Dünya Türk Forumunda, TDBB tarafından "Yerel Yönetimler ve Kamu Diplomasisi" konulu bir oturum düzenlenecek.

* 29 Nisan 2015 - Tataristan Cumhuriyeti Türkiye Temsilciliği-TDBB İşbirliği ile düzenlenen “Abdullah Tukay Anma Programı”, Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov'un da katılımıyla Ankara'da Congresium Salonunda gerçekleştirilecek.

                                                                                                                                      English    Русский

 
 
Bu e-posta size ilgili kurumun veri tabanına kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir.
©2015 Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Tüm haklar saklıdır.