Türk Dünyası Belediyeler Birliği E-Bülten
 
No: 30, Kasım/November/ноябрь 2016
 
 
 
“Kırgız Okul Öncesi Eğitim Yöneticileri” Uzman Eğitim Programı Tamamlandı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve TİKA işbirliğinde, Bolu Belediyesi, Bayrampaşa Belediyesi, Esenler Belediyesi ve Eyüp Belediyesi’nin katkılarıyla 13-19 Kasım 2016 tarihleri arasında, Kırgızistan’ın kırsal bölgelerinde görev yapan pedagog ve okul öncesi eğitimcilerden oluşan 11 kişilik heyete yönelik, “Kırgız Okul Öncesi Eğitim Yöneticileri” uzman eğitim programı, Bolu ve İstanbul’da gerçekleştirildi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                       English    Русский
 
 
 
TDBB Kasım Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı Birlik Merkezinde Yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Kasım Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı 16 Kasım 2016 Çarşamba günü İstanbul’da Birlik Merkezinde yapıldı. TDBB Başkanvekili, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın Başkanlığındaki toplantıya, TDBB Yürütme Kurulu üyeleri Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ve TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak katıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
Avrasya’da Yerel Gündem’in Dördüncü Sayısı Yayınlandı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin üç aylık Faaliyet Bülteni olarak hazırlanan “Avrasya’da Yerel Gündem” isimli süreli yayının Dördüncü sayısı (Güz 2016) çıktı. Bültenimizin dördüncü sayısındaki kapak konularımız; “Türk Dünyası Belgesel Film Festivali ve Yarışması Ödül Töreni”, “15 Temmuz Şehit Aileleri ve Gazilerle Dayanışma Kampanyasına” 100 Bin TL katkı, “TDBB Yerel Yönetimler ve Şehircilik İhtisas Kütüphanesi Açılış” haberi şeklinde sıralanıyor.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
Bosna Hersek Belediye Başkanları Heyeti TDBB’yi Ziyaret Etti
Bosna Hersek Belediye Başkanları Heyeti 25 Kasım 2016 Cuma günü Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’ni ziyaret etti. Ziyarete, Srebrenik Belediye Başkanı Nihad Omerovic, Zivinice Belediye Başkanı Samir Kamenjakoviç, Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosu Began Muhic ve beraberlerindeki yetkililer katıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
TDBB Yüksek Danışma Kurulu Toplantısı Birlik Merkezinde Yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yüksek Danışma Kurulu Toplantısı, 16 Kasım 2016 Çarşamba günü Birlik Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıya, Danışma Kurulu üyelerinden Prof. Dr. Osman Horata (Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi), Prof. Dr. A. Burçin Yereli (Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi), Prof. Dr. Rahmi Deniz Özbay (Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi), Dr. Özgen Keskin (Eğitmen – Yazar), Murat Aydın (Zeytinburnu Belediye Başkanı) ve Fahri Solak (TDBB Genel Sekreteri) katıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
“Türkiye ve Romanya” Kitabı TDBB Tarafından Yayınlandı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB), Bükreş ve İstanbul Üniversiteleri işbirliğinde 15-18 Ekim 2014 tarihlerinde Bükreş’te düzenlenen ‘4. Uluslararası Balkan Konferansı’nda sunulan Tebliğler Kitabı “Turkey & Romania: A History of Partnership and Collaboration in the Balkans (Türkiye ve Romanya: Balkanlarda Ortaklığın ve İşbirliğinin Tarihi)” adlıyla, TDBB tarafından yayınlandı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
Doboj İstok Çocuk ve Gençlik Merkezi TDBB Evlerinin Temeli Atıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB), Bosna Hersek Uluslararası Dayanışma Forumu Emmaus Derneği ve Doboj İstok Belediyesi işbirliğinde, Bosna Hersek Doboj Istok ilçesinde yer alan, ‘Çocuk ve Gençlik Merkezi’nde TDBB adına inşa edilecek iki adet Bungolov Evin Temel Atma Töreni, 5 Kasım 2016 Cumartesi günü yapıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
“TÜRKPA Üyesi Ülkelerin Son 25 Yılı” Konferansı Bakü’de Gerçekleştirildi
“TÜRKPA Üyesi Ülkelerin Son 25 Yılı” Konferansı, 24 Kasım 2016 tarihinde, Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) ile Türk Kültürü ve Miras Vakfı işbirliğinde Azerbaycan Milli Meclisi Binası’nda düzenlend
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
11. Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivali Tamamlandı
Bilecik Belediyesi tarafından 11.’si düzenlenen ve uluslararası platforma taşınarak Azerbaycan ve Kosova gibi ülkelerin şehirlerinden de tiyatro oyunlarının sergilendiği “Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivali”, 15-30 Kasım 2016 tarihlerinde Bilecik’te gerçekleştirildi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
Kardeş Şehri Novi Pazar’dan Pendik Belediyesi’ne Ziyaret
Pendik Belediyesi’nin kardeş şehri olan Sancak Novi Pazar (Sırbistan) Belediye Başkanı Nihat Bişevac ve beraberindeki heyet, 14 Kasım 2016 Pazartesi günü Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin’i ziyaret etti. Pendik Belediyesi’nde gerçekleştirilen ziyarete, Novi Pazar Belediye Başkanı Nihat Bişevaç, Novi Pazar Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Suleviç ve Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin katıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
Bosna Hersek Buzim Belediyesinden Kardeş Belediye Altınova’ya Ziyaret
Bosna Hersek Buzim Belediye Başkanı Agan Bunic ve beraberindeki heyet, 10 Kasım 2016’da kardeş şehri Altınova’yı ziyaret ederek, çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu. Altınova Belediyesi’nin kardeş belediyesi Bosna Hersek Buzim Belediye Başkanı Agan Bunic, Buzim’de yapılan yatırımlar ve desteklerden dolayı Türkiye’ye ve Altınova Belediyesine teşekkürlerini iletti.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
Kosova Priştine Üniversitesi Heyeti Keçiören Belediyesini Ziyaret Etti
Priştine Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mürvete Badivuku ve Prof. Dr. Naser Sahiti ile Dekan Prof. Dr. Abdullah Zeynullahi’nin de aralarında bulunduğu heyet önce Hacı Bayram Veli Hazretlerinin türbesini, Yunus Emre Kültür Merkezini, Botanik Park, Estergon Kalesi, Aliya İzzetbegoviç Parkı içerisinde bulunan Serebrenitsa Anıtı ve Gümüşdere Ihlamur Vadisi’ni gezdi. Heyet daha sonra Başkan Ak’ı makamında ziyaret etti.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
     
 
Bu e-posta size ilgili kurumun veri tabanına kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir.
©2016 Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Tüm haklar saklıdır.