Türk Dünyası Belediyeler Birliği E-Bülten
 
No: 18, Kasım/November 2015
 
 
 
TDBB Kasım Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı Birlik Merkezi'nde Yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Kasım Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı, 18 Kasım 2015 Çarşamba günü İstanbul'da Birlik Merkezinde yapıldı. TDBB Başkanı, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Başkanlığındaki toplantıya, Yürütme Kurulu Üyeleri Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak katıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                       English    Русский
 
 
 
Filistinli Yerel Yöneticiler Uzman Eğitim Programı Tamamlandı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)'nin, TİKA ve Keçiören Belediyesi işbirliğiyle 09-13 Kasım 2015 tarihleri arasında düzenlediği, Filistin El Halil Belediyesi'nden 13 yerel yönetim uzmanının katıldığı, "Yerel Yönetimlerde Afet Yönetimi, Su Yönetimi ve Kentsel Dönüşüm" konulu Uzman Eğitimi Programı, İstanbul ve Ankara'da gerçekleştirilen programlar ile tamamlandı. Birlik Merkezinde yapılan Açılış Oturumu sonrasında İstanbul'da kültür turu yapan katılımcılar, Topkapı Kültür Parkı ve 1453 Müzesini gezdikten sonra, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tanıtım ve Bilgilendirme Proje Çadırına giderek belediyenin gerçekleştirdiği çalışmalar ve planlanan yeni projeler hakkında sunum aldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
Kırgız Milli Şairi Alıkul Osmonov Doğumunun 100. Yılında İstanbul'da Anıldı
Kırgız Milli Şairi Alıkul Osmonov, doğumunun 100. yılında İstanbul'da düzenlenen programla anıldı. Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kırgızistan İstanbul Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen anma programı, TİKA ve Zeytinburnu Belediyesi'nin katkılarıyla gerçekleşti. Kazlıçeşme Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen anma programına Kırgızistan'ın Türkiye Büyükelçisi İbragim Junusov, Kırgızistan İstanbul Başkonsolosu Renat Tubeberdiev, Kırgızistan Milletvekilleri Jıldız Musabekova ve Gulkan Moldobekova ile Kırgızistan'dan ve Türkiye'den çok sayıda davetli katıldı. Program Alıkul Osmonov'un hayatıyla ilgili fotoğraflardan oluşan serginin açılışıyla başladı. Alıkul Osmanov'un hayatını anlatan kısa film gösteriminin ardından, Açılış Oturumunda Kırgızistan Türkiye Büyükelçisi İbragim Junusov, Kırgızistan İstanbul Başkonsolosu Renat Tuleberdiev, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Genel Sekreteri Fahri Solak Türkiye Kırgızistan ilişkileri ve Alıkul Osmonov'un Kırgız Edebiyatı'ndaki yeri ve önemi ile ilgili konuşmalar yaptılar.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
Kırgız Okul Öncesi Eğitimciler İstanbul Programı Tamamlandı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB), Kırgız Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu, TİKA ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği, Kırgızistan ve Türkiye'nin eğitim kurumları arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesinin amaçlandığı "Türkiye'deki Okul Öncesi Eğitim Sistemini İnceleme Programı" 19-28 Kasım 2015 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirildi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                       English    Русский
 
 
     
 
Bu e-posta size ilgili kurumun veri tabanına kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir.
©2015 Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Tüm haklar saklıdır.