Türk Dünyası Belediyeler Birliği E-Bülten
 
No: 37, Haziran/June/Июнь 2017
 
 
 
Türk Cumhuriyetleri 25. Bağımsızlık Yılı Madalyaları Törenle Verildi
Türk Cumhuriyetlerinin bağımsızlıklarının 25. Yılı anısına hazırlanan özel madalyalar, Ankara’da TÜRKSOY Genel Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerine takdim edildi.25 Yıl madalyaları, Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Faig Bağırov, Kazakistan Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuli, Kırgızistan Ankara Büyükelçisi İbragim Junusov, Özbekistan Ankara Büyükelçisi Ulfat Kadirov, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, T.C. Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yalçın Topçu ve Trt Avaz’a verildi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                       English    Русский
 
 
 
Bayrampaşa Belediyesi Bereket Konvoyu 13. Yılında 9 Balkan Ülkesine Ulaştı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yönetim Kurulu Üyesi Bayrampaşa Belediyesi tarafından, ‘Kardeşlik sınır tanımaz’ sloganıyla ilk defa 12 yıl önce yola çıkan Bereket Konvoyu, bu yıl Balkanlar’da 9 ülkede, yaklaşık 100 bin Müslümanı iftar sofralarında buluşturdu.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
Keçiören Belediyesi Kardeşlik İftarı Kazakistan’ın Türkistan Şehrinde Yapıldı
Her yıl Ramazan ayının bereketini kardeş bir ülkede kurduğu iftar sofrasında paylaşan Keçiören Belediyesi, bu yıl Kardeşlik İftarını Kazakistan’ın, 2017 Türk Dünyası Kültür Başkenti olan Türkistan şehrinde gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında Keçiören ile Türkistan arasında kardeş şehir protokolü de imzalandı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
Türk ve İslam Dünyası Keçiören’de Ramazan Etkinliklerinde Buluştu
Türk Dünyası Belediler Birliği (TDBB) Yönetim Kurulu üyesi Keçiören Belediyesi Ramazan ayında “sınırları aşan kardeşlik” ilkesiyle ev sahipliği yaptığı, Uluslararası Ramazan Etkinliklerinin 8.’si 26 Mayıs -18 Haziran 2017 tarihleri arasında Keçiören’de düzenlendi. Bu yıl “Dünyanın Evi Keçiören” konseptiyle gerçekleştirilen etkinliklere 17 ülke katıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
Ümraniye Belediyesi’nden Kardeş Şehri Fojnica’da İftar Programı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yönetim Kurulu Üyesi Ümraniye Belediyesi, Bosna-Hersek’in Fojnica Şehrinde 14 Haziran 2017 tarihinde iftar programı düzenledi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
Eyüp Belediyesi Gostivar ve Kalkandelen’de Kardeşlik İftarı Düzenledi
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) üyesi Eyüp Belediyesi tarafından Makedonya’nın Gostivar ve Kalkandelen şehirlerinde iftar programları düzenlendi. “Kardeşlik” sloganıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen iftarlara, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Gostivar Belediye Başkanı Nevzat Bejta, Kalkandelen Müftüsü Kani Nesimi ve Gostivar Müftüsü Shaqir Fetahu’nun yanı sıra Gostivar ve Kalkandelenli 5 bin Boşnak ve Arnavut katıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
Bağcılar’dan Kardeş Şehir Almatı’ya Gönül Sofrası
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB), Yönetim Kurulu üyesi Bağcılar Belediyesi işbirliğinde, 8 Haziran 2017 tarihinde Kazakistan’ın Almatı şehrinde iftar programı düzenlendi. Bağcılar Belediyesi’nin Kardeş Şehirleri olan Kazakistan’ın Almatı ve Almalı Belediyeleri ile ortaklaşa kurduğu “Gönül Sofrası”, yaklaşık bin davetliyi aynı sofrada buluşturdu.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
Bağcılar Belediyesi’nden Bosna Hersek’e Kültür ve Eğitim Köprüsü
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yönetim Kurulu Üyesi Bağcılar Belediyesi tarafından yayımlanan “Osmanlı Belgelerinde Bosna Hersek” kitabı, Saraybosna’da düzenlenen programla tanıtıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
     
 
Bu e-posta size ilgili kurumun veri tabanına kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir.
©2016 Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Tüm haklar saklıdır.