Türk Dünyası Belediyeler Birliği E-Bülten
 
No: 13, Haziran/June 2015
 
 
 
TDBB Yönetim Kurulu Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarafından Kabul Edildi
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yönetim Kurulu, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kabul edildi. Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleşen görüşmeye TDBB Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Başkanlığında, TDBB Yönetim Kurulu üyeleri Yücel Çelikbilek (Beykoz Belediye Başkanı), Murat Aydın (Zeytinburnu Belediye Başkanı), Mustafa Ak (Keçiören Belediye Başkanı), Mehmet Tahmazoğlu (Şahinbey Belediye Başkanı), Uğur İbrahim Altay (Selçuklu Belediye Başkanı), Alaaddin Yılmaz (Bolu Belediye Başkanı), Selim Yağcı (Bilecik Belediye Başkanı), Hüseyin Üzülmez (Kartepe Belediye Başkanı), Ali İnci (Hendek Eski Belediye Başkanı), Ahmet Misbah Demircan (Beyoğlu Belediye Başkanı) ve TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak katıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                       English    Русский
 
 
 
TDBB Haziran Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı Gebze'de Yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Haziran Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı 24 Haziran 2015 Çarşamba günü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Gebze'de gerçekleştirildi. Birlik Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Başkanlığındaki toplantıya, Yürütme Kurulu Üyeleri, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker katıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
TDBB'den Çanakkale Zaferi İle İlgili Özel Bir Yayın
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB), Çanakkale Zaferi'nin 100. yılında, dönemin önemli tarihçileri, edebiyatçıları, gazetecileri, ilim ve fikir adamlarının makale ve eserlerinden oluşan 'Yeni Mecmua Çanakkale Fevkalade Nüshası'nı yayın hayatına kazandırdı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
Bağcılar Belediyesi Kazakistan´da İftar Sofrası Kurdu
Bağcılar Belediyesi, geleneksel Kazakistan iftarlarına bu yıl da devam etti. Kazakistan´ın önemli şehirlerinden biri olan Almaatı´da düzenlenen iftara Almalı Belediyesi yetkilileri, Kul Hoca Ahmet Yesevi İlim ve İrfan Vakfı Başkanı Ahmet Zekai Yakşi, Dünya Ahıska Türkleri Birliği yetkilileri, işadamları ve belediye meclis üyelerinin yanı 600'ü aşkın davetli katıldı. Bağcılar Belediyesi'nin kardeş şehri olan Almalı ilçesi ile birlikte düzenlediği "Gönül Sofrası" iftar programında önemli kardeşlik ve dostluk mesajları verildi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
Keçiören Belediyesi Ramazan Coşkusunu Türk Dünyası ile Paylaştı
Bu sene Altıncısı düzenlenen Keçiören Belediyesi Uluslararası Ramazan etkinlikleri çok sayıda ülkeye ev sahipliği yaptı. Ramazan Etkinlikleri kapsamında, Ramazan coşkusunu ülke sınırları dışına taşıyan Keçiören Belediyesi, çeşitli coğrafyalarda da etkinlikler düzenleyerek bu coşkuyu dünya ile paylaşmayı sürdürdü. Bu çerçevede Kosova, Bosna-Hersek, Özbekistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Kırım ve Kıbrıs gibi ülkelerin de aralarında bulunduğu 20 ülkenin katılımıyla Ramazan ayının her gecesinde farklı bir ülke ile kardeşlik köprüsü kuruldu.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
Bayrampaşa Bereket Konvoyu Bu Yıl Da Balkanlar'da
Her yıl 'Kardeşlik Sınır Tanımaz' sloganıyla, 80 kişilik gönüllü ekip, 4 tır, 2 otobüs, 4 minibüs ile Balkan topraklarında soydaş ve yurttaşlarımızla buluşmak için yola çıkan Bereket Konvoyu, bu yıl da yollara düştü. Yola çıkmadan yapılan Uğurlama Törenine Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Bayrampaşa Kaymakamı Hasan Gözen, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülaziz Yeniyol, Bayrampaşa Emniyet Müdürü Aytekin Uyar, Balkan ülkelerinin konsolosları, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, STK'lar, projenin bağışçıları ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
     
 
Bu e-posta size ilgili kurumun veri tabanına kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir.
©2015 Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Tüm haklar saklıdır.