Türk Dünyası Belediyeler Birliği E-Bülten
 
No: 100,  Eylül/September/Сентябрь 2022
 
 
 
Ulupamir Kırgızlarının Türkiye’ye Göçünün 40. Yılı Programı Zeytinburnu’da Yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından, Zeytinburnu Belediyesi, TİKA, Kırgız Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu ve Kırgız Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği işbirliğinde düzenlenen, “Ulupamir Kırgız Türklerinin Türkiye’ye Göçünün 40. Yılı ve Rahmankul Han Anma Programı”, 25 Eylül 2022 tarihinde Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirildi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                       English    Русский
 
 
 
‘Türk Basınında Kırgızistan’ Kitabı TDBB Tarafından Yayınlandı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB), dost ve kardeş ülke Kırgızistan ve Türkiye ile ilişkilerinin gelişiminin analizine veri sağlayacak nitelikte “Bağımsızlığının 30. Yılında Türk Basınında Kırgızistan” adlı kitabı yayın hayatına kazandırdı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
X. Uluslararası Altay Toplulukları Sempozyumu Özbekistan’da Yapıldı
Altay topluluklarının uygarlık yapısı ve kültürel değerlerinin daha iyi anlaşılmasını sağlamak amacıyla iki yılda bir geleneksel olarak yapılan ve destekleyen kurumlar arasında Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin de olduğu ‘Uluslararası Altay Toplulukları Sempozyumu’nun onuncusu, ‘Yemek ve Beslenme Kültürü’ ana teması ile 27-30 Eylül 2022 tarihleri arasında Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te yapıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
Kuzey Makedonya’da Türkçe Eğitimi Alan Lise Öğrencileri Türkiye Kültür Programı Tamamlandı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından, TİKA ve Türkiye Üye Belediyeler Bahçelievler, Bayrampaşa, Beykoz, Fatih, Osmangazi, Yıldırım ve Zeytinburnu Belediyeleri işbirliğinde düzenlenen, Kuzey Makedonya’da Türkçe Eğitimi Alan Lise Öğrencileri Türkiye Kültür Programı 21 Ağustos – 2 Eylül 2022 tarihlerinde İstanbul, Bursa ve Çanakkale’de gerçekleştirildi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
TDBB Eylül Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı Bağcılar’da Yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Eylül ayı Yürütme (İcra) Kurulu Toplantısı, 19 Eylül 2022 tarihinde Bağcılar Belediyesi ev sahipliğinde İstanbul’da yapıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
Jablanica Belediye Başkanı Damir Şabanoviç TDBB’yi Ziyaret Etti
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Bosna Hersek üyesi Jablanica Belediye Başkanı Damir Şabanoviç TDBB’yi ziyaret etti. Görüşmede İşbirliği İmkanları ve Türkiye Belediyeleri ile Kardeş Şehir İlişkisi Çerçevesinde Yapılabilecek Ortak Projeler değerlendirildi
 
 
 
 
 
5. Uluslararası Folklor Festivali Şahinbey’de Yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yönetim Kurulu Üyesi Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Folklor Festivali, 09-11 Eylül 2022 tarihleri arasında Şahinbey (Gaziantep)’de yapıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
     
 
Bu e-posta size ilgili kurumun veri tabanına kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir.
©2022 Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Tüm haklar saklıdır.