Türk Dünyası Belediyeler Birliği E-Bülten
 
No: 64, Eylül /September/ Сентябрь 2019
 
 
 
TDBB Yürütme Kurulu Heyeti Tataristan’ı Ziyaret Etti
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay başkanlığında TDBB heyeti, Tataristan Belediyeler Birliği’nin davetlisi olarak 22-25 Eylül 2019 tarihlerinde Tataristan’a giderek çeşitli temaslarda bulundu.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                       English    Русский
 
 
 
TDBB Eylül Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı Kazan’da Yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Eylül ayı Yürütme Kurulu Toplantısı, 25 Eylül 2019 Çarşamba günü, Tataristan Belediyeler Birliği ev sahipliğinde Tataristan’ın Başkenti Kazan’da yapıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
Altay Toplulukları Konulu İki Önemli Kitap TDBB Tarafından Yayınlandı
Altay Toplulukları: Aile ve Aile Değerleri ve Altay Toplulukları: Mesken ve Mesken Kültürü adlı iki kitap, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından yayınlandı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
TDBB “Özbekistan Turizm Heyeti Bilgi ve Tecrübe Paylaşım Programı” Yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Konya Büyükşehir Belediyesi, Nevşehir, Fatih, Selçuklu ve Zeytinburnu Belediyeleri işbirliğinde düzenlenen, “Özbekistan Heyeti Bilgi ve Tecrübe Paylaşım Programı”, 08-14 Eylül 2019 tarihlerinde Konya, Nevşehir, Ankara ve İstanbul’da gerçekleştirilen sunum ve saha gezileri ile gerçekleştirildi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
20. Altın Safran Belgesel Film Festivali Safranbolu’da Yapıldı
Destekleyen kuruluşlar arasında Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin de bulunduğu, Safranbolu Belediyesi tarafından 25-28 Eylül 2019 tarihlerinde, “Kültürel Miras ve Korumacılık” temasıyla düzenlenen ve bu yılki yan teması “Safran” olarak belirlenen “20. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali” ödülleri, Safranbolu’da düzenlenen törenle sahiplerine takdim edildi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
Özbekistan’ın Başkenti Taşkent ile Ankara Kardeş Şehir Oldu
Ankara ile Özbekistan’ın başkenti Taşkent, imzalanan protokolle “Kardeş Şehir” oldu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve beraberindeki heyet, temaslarda bulunmak üzere gittiği Özbekistan’da Taşkent Valisi Cihangir Artıkhocayev ile bir araya geldi. Görüşmede Yavaş, Taşkent’te bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, Taşkent ile Ankara arasındaki “Kardeş Şehir” protokolünün göreve gelmesinin ardından imzaladığı ilk kardeş şehir protokolü olacağına vurgu yaptı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
Özbekistan Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyine Katıldı
Özbekistan Senatosu, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyinin kurulmasına ilişkin anlaşmaya onay verdi. Bu anlaşma ile Özbekistan, Türk Konseyi’ne tam üye olarak katılacak. Nahçıvan Anlaşması Özbekistan için 14 Ekim 2019 tarihinde yürürlüğe girecek.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
     
 
Bu e-posta size ilgili kurumun veri tabanına kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir.
©2019 Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Tüm haklar saklıdır.