Türk Dünyası Belediyeler Birliği E-Bülten
 
No: 28, Eylül/September 2016
 
 
 
Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu
Türk Dünyası Belgesel Film Festivali ve Yarışması Ödül Töreni, 8 Ekim 2016’da, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Zeytinburnu Belediyesi ev sahipliğinde Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezinde gerçekleştirildi. Ortak Türk kültürel mirasının Türk dünyasına ve dünyaya tanıtabilmek amacıyla düzenlenen Festival, 7 Türk Cumhuriyeti, özerk bölgeler ve akraba topluluklar arasında düzenlendi ve etkinliğe 16 ülkeden 60 filmle başvuruldu.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                       English    Русский
 
 
 
TDBB Yönetim Kurulu Toplantısı Sancaktepe Belediyesi Ev Sahipliğinde Yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Eylül Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı 28 Eylül 2016 Çarşamba günü,7 farklı ülkeden Yerel Yöneticilerin katılımı ile Sancaktepe Belediyesi ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Toplantı Türkiye’de 15 Temmuz’da meydana gelen hain FETÖ darbe girişini anlatan ve TDBB tarafından Türkçe, İngilizce ve Rusça olarak 3 dilde hazırlanan, “15 Temmuz’da Türkiye’de Ne Oldu?” başlıklı videonun izlenmesiyle başladı. Toplantıda geçen Yönetim Kurulu toplantısından bu güne gerçekleştirilen faaliyetler değerlendirilirken, önümüzdeki aylarda gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalar da ele alındı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
17. Altın Safran Belgesel Film Festivali Safranbolu’da Yapıldı
TDBB Denetim Kurulu Üyesi Safranbolu Belediyesi tarafından “Kültürel Miras ve Korumacılık” temasıyla düzenlenen ve destekleyen kuruluşlar arasında Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin de bulunduğu “17. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali”, 29 Eylül-2 Ekim 2016 tarihlerinde Safranbolu’da yapıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
Komrat Belediye Başkanı Serghei Anastasov TDBB’yi ziyaret etti
Moldova Cumhuriyeti Gagauz Özerk Yeri’nin Başkenti Komrat Belediye Başkanı Serghei Anastasov, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’ni ziyaret etti. Ziyarette, TDBB ile Gagauz Belediyeleri arasında işbirliği imkânları ve ortak projeler değerlendirildi. TDBB Genel sekreteri Fahri Solak’la bir araya gelen Komrat Belediye Başkanı Sergei Anastasov, Türkiye’de olmaktan ve kendilerine gösterilen misafirperverlikten memnun olduğunu belirterek, “Biz TDBB ile işbirliğini önemsiyor ve ortak projelerle ilişkilerimizin geliştirilmesinden memnuniyet duyuyoruz” dedi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
II. Dünya Göçebe Oyunları Kırgızistan’da Yapıldı
II. Dünya Göçebe Oyunları, “Birlikte Güç, Ruhta Güç” Sloganıyla 3-8 Eylül 2016 tarihlerinde Kırgızistan’da düzenlendi. Ülkenin tatil merkezi Issık Gölü kıyısındaki Çolpon-Ata kentinde inşa edilen 10 bin seyirci kapasiteli hipodromda gerçekleştirilen oyunların resmi açılışını, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev yaptı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
Keçiören Belediyesi Türk Cumhuriyetlerinden Sanatçıları Ağırladı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Türk Cumhuriyetlerinin bağımsızlıklarının 25’inci yıldönümü ve 3 Ekim Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Günü kutlamalarına katılmak üzere Türk Cumhuriyetlerinden ülkemize gelen sanatçıları Estergon Kalesinde ağırladı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
Maltepe Belediyesi ‘Gagauz Kültür ve Sanat Günleri’ Düzenledi
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) üyesi Maltepe Belediyesi Gagavuz Türkleri Kültür ve Sanat Festivali düzenledi. Maltepe Belediyesi’nin desteğiyle Gagauzya’dan Türkiye’ye gelen 40 kişilik grup, Beşçeşmeler Meydanı’nda yöresel kıyafetleri ile dans ve folklor gösterisi yaparak yöresel yemeklerini tanıttılar.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
Gaziantep ile Urumçi Belediyeleri Arasında Kardeş Şehir Protokolü İmzalandı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) üyesi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nin Başkenti Urumçi Belediyesi (Çin) arasında Kardeş Şehir Protokolü imzalandı. Urumçi’de düzenlenen imza törenine, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Latif Karadağ ve Urumçi Belediye Başkanı İlham Sabir katıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
     
 
Bu e-posta size ilgili kurumun veri tabanına kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir.
©2016 Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Tüm haklar saklıdır.