Türk Dünyası Belediyeler Birliği E-Bülten
 
No: 16, Eylül/September 2015
 
 
 
TDBB 4. Olağan Genel Kurulu İstanbul'da Yapıldı
28 Ülkeden 1.110 Üye Belediyesi ile işbirliği, Yerel Yönetimler alanında değer yaratmayı hedefleyen Türk Dünyası Belediyeler Birliği'nin (TDBB) yeni yönetim organlarının belirlendiği 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı 09 Eylül 2015 Çarşamba günü İstanbul'da İBB 1453 Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirildi. Programa, TDBB Başkanı ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun yanı sıra, yurt dışından ve yurt içinden çok sayıda Belediye Başkanı, Meclis Üyesi ve davetli katıldı. Toplantı öncesinde, "Osmanlı Belgelerinde Balkanlardan Orta Asya'ya I. Dünya Savaşı ve Çanakkale Muharebeleri" konulu Sergi, TDBB Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, TDBB Başkan Vekili Murat Aydın, İstanbul Milletvekili Erol Kaya, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ve Azerbaycan Yerel Yönetimler Ajansı Başkanı Mehdi Selimzade tarafından açıldı. Misafirlerin ilgiyle gezdiği serginin ardından Genel Kurul Toplantına geçildi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                       English    Русский
 
 
 
Zeytinburnu Belediyesi'den "Kazakistan Film Günleri"
Zeytinburnu Belediyesi'nin düzenlediği "Kazakistan Film Günleri" Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapıldı. 11- 13 Eylül 2015 tarihleri arasında gerçekleşen film gösterimlerinde Kazakistan'ın dikkat çeken filmleri seyirciyle buluştu.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
"İpek Yolu" Kitabı Yayınlandı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB), Türk Kültürüne Hizmet Vakfı, TİKA ve Yunus Emre Enstitüsü işbirliğinde yayınlanan "İpek Yolu" kitabı okuyucuya sunuldu. Editörlüğünü Prof. Dr. Ahmet Taşağıl'ın yaptığı bu önemli çalışmaya çeşitli üniversitelerden 25 uzman yazıları ile katkıda bulundu. Yüksek kalitede harita, fotoğraf ve grafik gibi görsel malzeme ile de zenginleştirilen 527 sayfa büyük boy prestij eserde, İpek Yolunun Tarihi, İpek Yolu üzerinde yer alan farklı Ülke, Din, Kültür ve Topluluklar, günümüzde model oluşturma niteliği gibi çok sayıda konu müstakil bölümler halinde ele alınıyor.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
Türk Dünyası Opera Yıldızları Konseri İstanbul'da Yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) işbirliğinde düzenlenen "Türk Dünyası Opera Yıldızları Konseri", 15 Eylül 2015 tarihinde İstanbul'da yapıldı. Ünlü Kırgız sanatçı Bolot Mincılkıev anısına gerçekleştirilen konsere, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkiye, Türkmenistan, Tataristan (RF), Başkurdistan (RF), KKTC ve Çin Halk Cumhuriyeti'nden 20 opera sanatçısı katıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
     
 
Bu e-posta size ilgili kurumun veri tabanına kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir.
©2015 Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Tüm haklar saklıdır.