Türk Dünyası Belediyeler Birliği E-Bülten
 
Sayı 4 - Eylül 2014
 
 
 
TDBB Yönetim Kurulu İstanbul’da Toplandı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yönetim Kurulu Toplantısı 24 Eylül 2014 Çarşamba günü Birliğin İstanbul’daki merkezinde yapıldı.
 
 
 
İstanbul, Afet Yönetimi konusundaki Tecrübelerini Paylaştı
Türk dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin , 21-27 Eylül 2014 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirdiği “Yerel Yönetimlerde Afet Yönetimi ve Risk Planlaması” konulu 2014 yılı Güz dönemi 1.Eğitimi tamamlandı.
 
 
 
 
 
Komrat Şehri’nin 225. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) üyesi Komrat Belediyesi tarafından organize edilen törenlere Türkiye, Moldova, Rusya, Kazakistan, Ukrayna, Bulgaristan ve Romanya’dan heyetler katıldı.
 
 
 
6. Mimarlık, Mühendislik ve Şehircilik Kurultayı Bişkek’te Yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin de düzenleyen kuruluşlar arasında yer aldığı “Türk Dünyası Şehircilik Kurultayı”, bu yıl Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te gerçekleştirildi.
 
 
 
 
 
Bolu’da II. Uluslararası Köroğlu Festivali Yapıldı
Bolu Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Uluslararası Köroğlu Festivali’nin ikincisi, 26-28 Eylül 2014 tarihleri arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı, TİKA (Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı), Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB), Bolu Valiliği ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirildi.
 
 
 
Pendik’te 10.Geleneksel Sanatçılar Buluşması Yapıldı
Türk ve Dünya kültürleri ile bazıları unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarını tanımak için bir fırsat sunan 10. Pendik Geleneksel Sanatçılar Buluşması 58’i yabancı 80 sanatçının eserlerini bir araya getirdi.
 
 
Diğer haberler

* TDBB Yönetim Kurulu toplantısında Birliğe üyelik başvurusunda bulunan İnegöl (Bursa) Belediyesi, Körfez (Kocaeli) Belediyesi, İskenderun (Hatay) Belediyesi, Bulgaristan Glavinitsa Belediyesi, Makedonya Tetovo (Kalkandelen) Belediyesi, Karadağ Rozaje Belediyesi, Kazakistan Aktau Belediyesi, Moldova Gagauz Özerk Bölgesi Kongaz Belediyesi ve Bosna Hersek Doboj İstok (Tuzla) Belediyesi’nin üyelik talepleri kabul edildi. (24.09.2014)

* Kırgız Cumhuriyeti'nin 23. Bağımsızlık yıl dönümü, Kırgız Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu'nun düzenlediği resepsiyonla kutlandı. Resepsiyona Türk Devlet ve Topluluklarının temsilcileri katıldı. (26.09.2014)

* Kırgızistan Cumhuriyeti’nin göreve yeni atanan İstanbul Başkonsolosu Renat Tuleberdiev TDBB’yi ziyaret etti. Genel Sekreter Dr. Fahri Solak ile yapılan görüşmede yapılabilecek ortak faaliyet ve projeler değerlendirildi. (22.09.2014)

* Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı ve TÜRKSOY işbirliğiyle düzenlenen “Türk Dünyası Objektifinden Tataristan” fotoğraf ve El Sanatları sergisi Dolmabahçe Sanat Galerisi’nde açıldı. Tataristan Cumhuriyeti Kültür Bakanı Ayrat Sibagatullin’in teşrifiyle yapılan açılışa Birlik adına Genel Sekreter Dr. Fahri solak katıldı. (17.09.2014)

* Moldova Cumhuriyeti’nin 23. Bağımsızlık yıldönümü, Moldova Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’nun düzenlediği resepsiyonunla kutlandı. Resepsiyona TDBB’yi temsilen Genel Sekreter Dr. Fahri Solak katıldı.(16.09.2014)

* Gagauz Özerk Yeri’nin Başkenti Komrat Şehri’nin 225. kuruluş yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde Sapanca Belediyesi ile Komrat Belediyesi arasında kardeş şehir protokolü imzalandı.(13.09.2014)

* Özbekistan Cumhuriyeti’nin 23. Bağımsızlık yıldönümü Özbekistan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’nun düzenlediği resepsiyonla kutlandı. Programa TDBB’yi temsilen Genel Sekreter Dr. Fahri solak katıldı.(09.09.2014)

* Kırgızistan’ın Başkenti Bişkek’te gerçekleştirilen 6. Türk Dünyası Mühendislik, Mimarlık ve Şehircilik Kurultayına katılan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile Bişkek Büyükşehir Belediye Başkanı Kubanıçbek Kulmatov, iki şehri kardeş yapan protokolü imzaladı.(03.09.2014)

 
 
 
 
Bu e-posta size ilgili kurumun veritabanına kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir.
©2014 Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Tüm haklar saklıdır.