Türk Dünyası Belediyeler Birliği E-Bülten
 
Sayı 7 - Aralık 2014
 
 
 
Birliğimizin Danışma Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
Birliğimizin Yüksek Danışma Kurulu toplantısı, Kurul Üyelerinden, Prof. Dr. Osman Horata (Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı), Prof. Dr. A. Burçin Yereli (Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi), Prof. Dr. Adem Esen (İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi), Prof. Dr. Salih Aynural (Gebze Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi) ve Dr. Özgen Keskin (Yıldırım eski Belediye Başkanı)'in katılımıyla Birlik Merkezinde gerçekleştirildi.
 
 
 
"Bilgi Teknolojileri ve E-Belediyecilik" Eğitimi Tamamlandı
Türk dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından, TİKA işbirliğiyle 07- 13 Aralık 2014 tarihleri arasında, 7 farklı ülkeden yöneticilerin katılımı ile İstanbul'da düzenlenen, "Yerel Yönetimlerde Bilgi Teknolojileri ve E-Belediyecilik Uygulamaları" konulu Eğitim Programı tamamlandı.
 
 
 
 
 
Dünya Akıllı Kentler Zirvesi İstanbul'da Yapıldı
Ekonomik büyüme için akıllı ve sürdürülebilir kentler oluşturmanın gerekliliğine dikkat çekmeyi amaçlayan "WICS Dünya Akıllı Kentler Zirvesi"nin üçüncüsü, 10-11 Aralık 2014 tarihlerinde İstanbul'da yapıldı.
 
 
 
TDBB'den Yerel Yönetimler İçin Yeni Bir Kaynak Eser
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB), "Değişen Dünyada Yerel Yönetimlerin Modernizasyonu" konulu sempozyumda sunulan bildirileri içeren kitabı yayın hayatına kazandırdı.
 
 
 
 
 
Kazakistan Kızılorda Heyeti Birliğimizde
Kazakistan Cumhuriyeti Kızılorda Eyalet Valiliği Dış ilişkiler Daire Başkanı Erlan Nazarov ile Başkan Yardımcıları Meirbek Kurakbayev ve Jazira Kamashbek Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)'ni ziyaret etti.
 
 
 
Moldova Milletvekili Dudoglu Birliğimizde
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Eş Başkanı, Komrat eski Belediye Başkanı, Moldova Cumhuriyeti Milletvekili Nikolay Dudoglu Birliğimizi ziyaret etti.
 
 
 
 
 
Altındağ, Türk Dünyasına TDBB ile Açılıyor
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Üyesi Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Birliğimize çalışma ziyaretinde bulundu.
 
 
 
Afet Yönetimi Konferansında Mültecilik Sorunu Konuşuldu
"Dünyanın Ortak Sorunu Mültecilik" temasıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen, "IDME-Uluslararası Afet Yönetimi Fuarı ve Konferansı", 27-29 Kasım 2014 tarihlerinde Ankara'da yapıldı.
 
 
 
 
 
Bolu Belediyesi Kazakistan Ziyareti
Türk Dünyası ile ilişkilerin geliştirilmesi ve Köroğlu Festivali tanıtım çalışmaları için ziyaretlerini sürdüren Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve beraberindeki heyet, bu kez 12-16 Aralık 2014 tarihlerinde Kazakistan'a giderek çeşitli temaslarda bulundu.
 
 
 
Karadağ'dan Zeytinburnu'na Üst Düzey Ziyaret
Karadağ Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Rafet Hüsoviç başkanlığında bir heyet Zeytinburnu Belediye'sini ziyaret etti.
 
 
 
 
 
UCLG-MEWA Konsey Toplantısı ve Akıllı Şehirler Zirvesi Adana'da Yapıldı
Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ile Akıllı Şehirler ve İnovasyon Zirvesi, 19-20 Aralık 2014 tarihlerinde Adana'da gerçekleştirildi.
 
 
   
 
bu e-posta size ilgili kurumun veritabanına kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir. .
©2014 Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Tüm haklar saklıdır.