Türk Dünyası Belediyeler Birliği E-Bülten
 
No: 27, Ağustos/August 2016
 
 
 
TDBB Yerel Yönetimler ve Şehircilik İhtisas Kütüphanesi Açıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) envanterinde bulunan ve ağırlıklı olarak Yerel Yönetimler, Belediyecilik, Şehir Yönetimi ve Şehir Tarihi, Türk Dünyası, Orta Asya, Balkanlar, Kafkasya, Tarih, Kültür, Uluslararası İlişkiler vb. konulu kitaplardan oluşan İhtisas Kitaplığı, Zeytinburnu Belediyesi işbirliğinde Birlik Merkezinin hemen yanında yer alan Merkezefendi Şehir Kütüphanesi içerisinde oluşturulan özel bölümde okuyucunun hizmetine sunuldu.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                       English    Русский
 
 
 
TDBB’den Bosna Hersek’te Doboj Dostluk Köprüsüne Destek
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) genel merkezinde, Bosna Hersek’te Doboj ve Doboj İstok şehirlerini bir birine bağlayacak olan köprünün inşası için İşbirliği Protokolü imzalandı. “Doboj Dostluk Köprüsü” imza törenine, Saraybosna Novigrad Belediye Başkanı ve TDBB Yönetim Kurulu üyesi Semir Efendiç, Doboj İstok Belediye Başkanı Kemal Bretiç, Doboj şehri Başkan vekili Milos Buhevloviç, TDBB Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve TDBB Yürütme Kurulu üyeleri Burhanettin Kocamaz, Yücel Çelikbilek, Lokman Çağırıcı, Mustafa Ak, Uğur İbrahim Altay katıldı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
Bosna-Hersek Belediye Başkanları Heyetinden TDBB’ye Dayanışma Ziyareti
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) yönetim Kurulu üyesi ve Saraybosna Novi Grad Belediye Başkanı Semir Efendiç başkanlığında Bosna-Hersek Belediye Başkanları heyeti 17 Ağustos 2016 tarihinde TDBB’ye dayanışma ziyareti yaptı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
TDBB Ağustos Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı Birlik Merkezinde Yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Ağustos Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı 17 Ağustos Çarşamba günü İstanbul’da Birlik Merkezinde yapıldı. TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak 27 Temmuz – 17 Ağustos 2016 faaliyetleri ve gündem hakkında bilgi vermesiyle başlayan toplantı, gündemdeki konuların görüşülmesiyle devam etti.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
Avrasya’da Yerel Gündem’in Üçüncü Sayısı Yayınlandı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin üç aylık Faaliyet Bülteni olarak hazırlanan “Avrasya’da Yerel Gündem” isimli süreli yayının Üçüncü sayısı (Yaz 2016) çıktı. Bültenin üçüncü sayısındaki kapak konuları; 15 ülkeden üyelerimizin ve yerel yönetim temsilcisinin katıldığı ve Bosna-Hersek’te düzenlenen önemli uluslararası etkinliklerden biri olan Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Bosna Hersek Programı, II. Dünya Savaşı’nın Türk Dünyası üzerindeki etkilerini ve yansımalarını inceleyen “II. Dünya Savaşı ve Türk Dünyası” adlı özgün eser ve 9 farklı ülkeden 20 yerel yönetim uzmanının katılımı ile gerçekleştirilen “Yerel Yönetimlerde Basın ve Halkla İlişkiler” Uzman Eğitimi Programı şeklinde sıralanıyor.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
Romanya Eğitimciler Heyeti İstanbul Programı Tamamlandı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ev sahipliğinde, TİKA ve Milli Eğitim Bakanlığı İşbirliğinde, Romanya’dan Türkiye’ye gelen Eğitimciler Heyeti için İstanbul Programı düzenlendi. Öğretim Üyesi, Öğretmen ve öğrencilerden oluşan 24 kişilik heyet, 26 Ağustos Cuma günü TDBB’yi ziyaret etti.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
Türkiye Belediyelerinden Makedonya’ya İnsani Yardım
Makedonya’nın başkenti Üsküp ve civarında 6 Ağustos’ta yaşanan sel felaketinin ardından 22 kişi yaşamını kaybetti ve bölgede büyük maddi hasar meydana geldi. Yaşanan felaketin ardından Türkiye’de birçok belediye, kurum ve kuruluşlardan Üsküp’e yardım malzemesi gönderildi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
Mehmetçik ve Stari-Grad Belediyeleri Arasında Kardeş Şehir Protokolü
TDBB Üye Belediyeleri Mehmetçik Belediyesi (KKTC) ile Saraybosna Stari-Grad Belediyesi (Bosna-Hersek) arasında kardeş şehir protokolü imzalandı. 7 Ağustos 2016 tarihinde Mehmetçik Belediyesi’nde düzenlenen imza törenine Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, Belediye Meclis üyeleri ve Stari Grad Belediye Başkanı İbrahim Hacibayriç ile ekibi katıldı. Kardeş şehir protokolünü her iki belediyenin başkanları imzaladı.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
 
 
Şehzadeler Belediyesi’nden Donji Vakuf’ta Spor Salonuna Destek
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) üyesi Şehzadeler Belediyesi, TDBB işbirliğinde kardeş şehri olan Donji Vakuf Belediye’sine spor salonu için maddi destekte bulundu. Manisa’nın ilçesi Şehzadeler Belediyesi kardeş şehri olan Bosna-Hersek’in Donji Vakuf Belediyesi’nde inşaatı devam eden spor salonu için yardım talebine olumlu karşılık verdi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                                        English    Русский
 
 
 
     
 
Bu e-posta size ilgili kurumun veri tabanına kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir.
©2016 Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Tüm haklar saklıdır.