Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yönetim Kurulu Üyesi Ümraniye Belediyesi, Bosna-Hersek’in Fojnica Şehrinde 14 Haziran 2017 tarihinde iftar programı düzenledi.

Ümraniye Belediyesi, kardeş şehir olduğu Bosna-Hersek Fojnica ile, kardeşlik bağını pekiştirmek adına köprüler kurmaya devam ediyor. 2011 yılında yaptırdığı Fojnica Belediyesi Ümraniye Kültür Merkezi’ni yıl içinde çeşitli zamanlarda ziyaret eden ve Fojnicalı vatandaşlarla buluşan Ümraniye Belediyesi, Ramazan ayında da kardeşlerini unutmadı. Fojnica Ümraniye Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen iftar programına, Travnik Kantonu Tarım ve Hayvancılık Bakanı Salkan Merdzaniç, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Türkân Öztürk ile Sibel Şenocak, Fojnica protokolü ve çok sayıda Bosnalı katıldı.

Kur’an tilavetiyle başlayan programda birer selamlama konuşması gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Türkân Öztürk ile Sibel Şenocak, kurulan kardeşlik sofrasında Bosnalılarla bir arada olmaktan duydukları mutluluğu dile getirerek belediye faaliyetleri hakkında bilgi verdiler. Program ilahi dinletisiyle son buldu.

16.06.2017