Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin üç aylık Faaliyet Bülteni olarak hazırlanan ‘Avrasya’da Yerel Gündem’ isimli süreli yayının Altıncı sayısı (Bahar 2017) çıktı.

Bültenin Altıncı sayısındaki kapak konuları; Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Türkiye Üye Belediyeler işbirliğinde, Yunus Emre Enstitüsü’nün “Tercihim Türkçe Projesi” kapsamında Bosna Hersek’te 17 Türkçe Dil Sınıfı Eğitim-Öğretime Açılması, Arnavutluk Belediyeler Birliği işbirliğinde düzenlenen, ‘Arnavutluk Belediyeleri Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı’, Kosova Belediyeler Birliği işbirliğinde düzenlenen ‘Kosova Belediyeleri Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı’ haberi şeklinde sıralanıyor.

Bu sayıda yer alan diğer konular arasında, Doğumunun 100. Yılında Kazak Âlim Halife Altay Anma Programı, TDBB Lisansüstü Öğrencileri Destekleme Programı 2017 Başvuruları, Hoca Ahmed Yesevi ‘Bestelenmiş Hikmetler’ Kocaeli Konseri, TDBB ‘Özel Kalem Müdürleri’ ve ‘Kardeş Şehir Çalışmaları’ Toplantıları, TDBB İhtisas Kütüphanesi Web Tarama Servisi, Tacikistan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu ve Tataristan Cumhuriyeti Türkiye Temsilcisi TDBB Ziyaretleri, Kazakistan Diyanet Görevlileri Heyeti İstanbul Programı gibi başlıklar yer alıyor.

Bunların yanı sıra desteklenen ve işbirliği halinde gerçekleştirilen faaliyetler, TDBB İdari Toplantıları ve Üye Belediyelerimizle ilgili haberlerin de yer aldığı bültende, diğer ülkelerdeki TDBB üyeleri ve okuyucular için haberlerin İngilizce ve Rusça özetleri de yer almaktadır.

Avrasya’da Yerel Gündem No : 6

28.04.2017