Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Bağcılar Belediyesi işbirliğinde Kazakistan’dan gelen Diyanet Görevlileri Heyeti, 21-27 Ocak 2017 tarihlerinde gerçekleşen İstanbul Programı kapsamında Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’ni Ziyaret Etti.

Ziyarete, Güney Kazakistan Eyaleti ve Çimkent şehrinden Halilullah Majanov, Abdulgaffar Smanov, Musabek Aktamberdy, Bekaidar Amire, Bakdevlet Abdrakhmanov ve Talgat Assembay katıldı.

Heyet Birlik merkezinde TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak’la bir araya geldi. Kendilerine gösterilen ilgi ve destekten memnun kaldıklarını belirten heyet, TDBB’ye teşekkür etti. Heyet daha sonra TDBB Yönetim ve Yürütme Kurulu Üyesi Bağcılar Belediyesini ziyaret etti. Bağcılar Belediyesi ile kardeş şehir olan Çimkent ile çok yönlü iyi ilişkiler geliştirilmesi amacıyla Türkiye’ye gelen heyet, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’yı makamında ziyaret ederek, kendilerine gösterilen yakın ilgiden dolayı teşekkür etti. Başkan Çağırıcı da, Kazak misafirlerin ziyaretinden büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Heyet ayrıca çeşitli mesleki temasların yanında İstanbul’daki dini, tarihi ve turistik mekânları da gezdi.

27.01.2017