Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB), UCLG-MEWA, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB), İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı, 2017 Uluslararası Faaliyet Takvimi Bilgilendirme ve Koordinasyon Toplantısını gerçekleştirdi.

20 Aralık 2016 Salı günü, UCLG-MEWA Merkezinde gerçekleşen toplantıya, UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, TBB Dış İlişkiler Müdürü Gülfem Kıraç Keleş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Müdürü Fahri Tuncay, WALD Akademi Direktörü Hülya Alper, TDBB Dış İlişkiler Uzmanı Sabiha Tuğba Ekşi ve katılımcı kuruluşların dış ilişkiler yetkilileri katıldı.

Toplantıda 2017 yılı için kurumların planlanan faaliyetlerini paylaşan yetkililer, yıl içerisinde gerçekleştirilebilecek işbirlikleri hakkında da fikir alışverişinde bulundular. UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, uluslararası etkinliklere Türkiye’den katılan yerel yöneticilerin aktif rol almalarının öneminin altını çizerken tüm kurum yetkilileri kurumlar arası koordinasyonun önemini vurguladı.

2017 Faaliyet Takvimlerinin paylaşıldığı toplantı sonunda katılımcılar, Birlikler arası bilgi paylaşımının çok faydalı olduğunu ve düzenli aralıklarla bu toplantıların yapılması gerektiği konusunda hemfikir olarak ev sahibi kurum UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman’a teşekkürlerini ilettiler.

20.12.2016