Pendik Belediyesi’nin kardeş şehri olan Sancak Novi Pazar (Sırbistan) Belediye Başkanı Nihat Bişevac ve beraberindeki heyet, 14 Kasım 2016 Pazartesi günü Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin’i ziyaret etti.

Pendik Belediyesi’nde gerçekleştirilen ziyarete, Novi Pazar Belediye Başkanı Nihat Bişevaç, Novi Pazar Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Suleviç ve Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin katıldı.

Sırbistan’ın Sancak bölgesinin önemli kentlerinden biri olan Novi Pazar Belediyesi’nde geçen Mayıs ayında göreve başlayan Belediye Başkanı Nihat Bişevac, kardeş şehri Pendik Belediyesiyle ilişkileri güçlendirmek amacıyla Kenan Şahin’i ziyaret etti. İki belediye arasında işbirliğini arttırmak ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak amacıyla Pendik’e gelen Başkan Bişevac, ziyaret esnasında “Geçmiş yönetimle başlattığınız kardeşlik ilişkilerinin yeni dönemde de artarak devam edeceğini ümit ediyorum. Bizlere gösterdiğiniz yakın ilgi ve alaka için teşekkür ederim” dedi.

Görüşmenin ardından Bişevac’e hediye takdiminde bulunan Başkan Şahin, misafirlerine Reza Hemmatirad’ın Okçular Tepesi “15 Temmuz Kahramanları” adlı sergisini de gezdirdi.

14.11.2016