Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Kasım Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı 16 Kasım 2016 Çarşamba günü İstanbul’da Birlik Merkezinde yapıldı.

TDBB Başkanvekili, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın Başkanlığındaki toplantıya, TDBB Yürütme Kurulu üyeleri Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ve TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak katıldı.

TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak’ın 19 Ekim 16 Kasım 2016 faaliyetleri ve gündem hakkında bilgi vermesiyle başlayan toplantı, gündemdeki konuların görüşülmesiyle devam etti.

Bu çerçevede, Moldova Gagauz Özerk Yeri Belediye Başkanlarına yönelik Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı programının, 11-17 Aralık 2016 tarihleri arasında düzenlenmesine, Şahinbey Belediyesi ile Tokmok Belediyeleri arasında Kardeş Şehir Protokolü İmza Töreninin Aralık ayı içerisinde Gaziantep’te gerçekleştirilmesine, Birliğimiz ve Birlik üyelerimiz tarafından Kırgızistan’ın IssıkGöl bölgesinde yer alan Bulan-Sögöttü beldesinde inşa edilecek camii projesi protokolünün, 21 Aralık 2016 tarihinde Safranbolu’da gerçekleştirilecek Yönetim Kurulu Toplantısında imzalanmasına, 1916 direnişinin 100. Yılı dolayısı ile çekilen “Ürkün” filminin İstanbul gösteriminin Aralık ayı içinde TDBB ve Zeytinburnu Belediyesi işbirliğinde yapılmasına, TÜRKPA tarafından, 24 Kasım 2016 tarihinde Bakü’de gerçekleştirilecek “2. Çevre ve Doğal Kaynaklar Komisyon Toplantısı” ve “TURKPA Üye Ülkelerin Geçen 25 Yılı” konferansına Birliğimizi temsilen katılım sağlamasına, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Karadeniz Teknik Üniversitesi işbirliğinde, 13-17 Şubat 2016 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek “2. Uluslararası Su ve Sağlık Kongresi”ne Birliğimizi temsilen katılım sağlanmasına, UCLG-MEWA tarafından, 02 Aralık 2016 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek “3. UCLG-MEWA Kentsel Mobilite Komitesi” toplantısına ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, 01-03 Aralık 2016 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek “TRANSIST 2016 – 9. İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı”na katılım sağlamasına, Orta Asya ve Kafkasya ile ilgili Türkçe yayınlanmış eserlerin temin edilerek, Zeytinburnu Belediyesi işbirliğinde Merkezefendi kütüphanesinde okuyucunun hizmetine sunulmasına ve Aralık ayı Yönetim Kurulu Toplantısı’nın, 21 Aralık 2016 Çarşamba günü, Safranbolu Belediyesi ev sahipliğinde yapılmasına karar verildi.

16.11.2016