Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB), Bosna Hersek Uluslararası Dayanışma Forumu Emmaus Derneği ve Doboj İstok Belediyesi işbirliğinde, Bosna Hersek Doboj Istok ilçesinde yer alan, ‘Çocuk ve Gençlik Merkezi’nde TDBB adına inşa edilecek iki adet Bungolov Evin Temel Atma Töreni, 5 Kasım 2016 Cumartesi günü yapıldı.

Törene, Doboj İstok Belediye Başkanı Kemal Bratiç, Uluslararası Dayanışma Forumu Emmaus Derneği Başkanı Hamzalija Okanoviç ve Doboj Baş İmamı Bajro Dzafiç katıldı.

TDBB Üyesi Doboj İstok ilçesinde inşa edilen ‘Çocuk ve Gençlik Merkezi’ndeki bungalov evler, gençlerin topluma kazandırılmasında önemli rol oynuyor. Normal bir evde olması gerek her türlü eşyanın bulunduğu bu evlerden amaç, eğitim nedeniyle yurtlarda kalan gençlerin hayata atılmadan önce bu evlerde kalarak kendi ihtiyaçlarını kendilerinin giderebileceği bir seviyeye ulaştırmak ve onları hayata daha iyi hazırlamaktır.

TDBB’nin 28 Eylül 2016 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu Toplantısında alınan kararla destek verilen projenin üç ay içinde bitmesi planlanıyor.

Temel atma töreni videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

05.11.2016