Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Zeytinburnu Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen “Kırtasiye Yardımı” projesi kapsamında, Kazak, Kırgız ve Afgan asıllı olmak üzere çok sayıda Türkistanlı ailenin de yaşadığı Zeytinburnu ilçesindeki ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik kırtasiye alışveriş çeki dağıtıldı.

TDBB ve Zeytinburnu Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen “Kırtasiye Yardımı” projesi ile, ilçede bulunan 13 okulun birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıflarında eğitim gören yaklaşık 20 bin öğrenciye 30 TL değerinde hediye çeki dağıtıldı. Dağıtılan hediye çekleriyle, öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarına destek verilirken, aynı zamanda dar gelirli ailelerin bütçelerine de katkı sağlanmış oldu.

Her gün farklı okullarda kırtasiye çekinin dağıtıldığı projede, öğrencilere verilen çeklerin üzerinde öğrenci adına düzenlenen seri numaralar yer alıyor. Üzerlerindeki seri numaralar sayesinde ilçedeki anlaşmalı kırtasiyelere kimlikleriyle birlikte giden öğrenciler, kuponların geçerli olduğu kırtasiyelerden belirtilen miktarda alışveriş yapabiliyor. Velilerin yüzünü güldüren uygulamadan en çok da dar gelirli aileler memnun kaldı.

Hediye çekini ilkokul öğrencilerinin tamamına verdiklerini belirten Zeytinburnu Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’nde görevli Sosyolog Sultan Çekici, “İlçemizde bulunan 13 okuldaki yaklaşık 20 bin öğrenciye bu çeklerden dağıtıldı. Çeklerin üzerinde anlaşmalı olan kırtasiyelerin isimleri yer alıyor. Öğrenciler aldıkları çekle, ebeveynleriyle birlikte kırtasiyeye gidip istediği araç ve gereçleri alabilmektedir. Çeklerimizi dağıtırken hiçbir ayrım göz etmiyoruz. Geçen yıl yapılan uygulama ile 18 bin öğrencimize hediye çeki dağıtmıştık. Amacımız, hem eğitime destek sağlamak hem de dar gelirli ailelere bir nebze de olsa yardımcı olmaya çalışmak” dedi.

20.10.2016