Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Ekim Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı 19 Ekim Çarşamba günü İstanbul’da Birlik Merkezinde yapıldı.
TDBB Başkanı, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Başkanlığındaki toplantıya, TDBB Yürütme Kurulu üyeleri Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak katıldı.
TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak’ın 28 Eylül – 19 Ekim 2016 faaliyetleri ve gündem hakkında bilgi vermesiyle başlayan toplantı, gündemdeki konuların görüşülmesiyle devam etti.
Bu çerçevede, 2016 yılı Aralık ayı içerisinde Moldova Gagauz Özerk Bölgesi Belediye Başkanlarına yönelik bilgi ve tecrübe paylaşımı programı düzenlenmesine, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 19-24 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek “9. Kocaeli Uluslararası Çocuk Festivali”ne Birliğimiz tarafından destek verilmesine, “Osmanlı Belgelerinde Halep” ve “Osmanlı Belgelerinde Musul” konulu kitap projelerinin Birlik yayınları arasında basılmasına, Bosna Hersek Zivinice şehrinde bulunan Graçanica Ortaokulu öğrencilerinin, İstanbul’daki kardeş okullarını ziyaret etmek amacı ile gerçekleştirecekleri programa Birliğimiz tarafından destek verilmesine, Türk Cumhuriyetlerinin bağımsızlıklarının 25. yılı dolayısı ile “Türk Basınında Türk Cumhuriyetleri” kitaplarının hazırlanmasına ve Birlik yayınları arasında basılmasına, Birlik üyelerimize yönelik olarak “TDBB Üye Belediyeler ve Kardeş Şehirler Buluşması” ile ilgili çalışma yapılmasına ve Kasım ayı Yürütme Kurulu Toplantısı’nın, 16 Kasım 2016 Çarşamba günü Birlik Merkezinde yapılmasına karar verildi.

19.10.2016