Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Türk Cumhuriyetlerinin bağımsızlıklarının 25’inci yıldönümü ve 3 Ekim Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Günü kutlamalarına katılmak üzere Türk Cumhuriyetlerinden ülkemize gelen sanatçıları Estergon Kalesinde ağırladı.

Başkan Ak, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Türkmenistan’ın bağımsızlıklarının 25’inci yılı nedeniyle Ankara’da “25.Yıl Gala Konseri” veren Halk Çalgıları Orkestrası sanatçılarına Örenköşk’te akşam yemeği verdi. Yemeğe sanatçıların yanı sıra Mustafa Ak ve TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov da katıldı.

Konuşmasına “Verdiğiniz güzel konserin ardından sizleri Keçiören’de ağırlamaktan dolayı çok memnunum. Hepiniz hoş geldiniz” diyerek başlayan Ak, konser turnesine emeği geçen bütün sanatçılara teşekkür etti. Keçiören’in 900 bin nüfuslu büyük bir ilçe olduğunu belirten Başkan Ak, “Türk Dünyasında kardeş belediyelerimiz mevcut. Çeşitli kuruluşlar ve büyükelçilerimiz ile ortak projeler yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Kaseinov ise, birçok projede işbirliği yaptıkları Keçiören Belediyesi’ne misafir olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, “3 Ekim Dil Bayramımızı kutlayan ve bizlere güzel ev sahipliği yapan Başkan Ak’a destekleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yemekten sonra orkestra sanatçılarına teşekkür belgelerinin verilmesi ve toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle program sona erdi.

04.10.2016