Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) envanterinde bulunan ve ağırlıklı olarak Yerel Yönetimler, Belediyecilik, Şehir Yönetimi ve Şehir Tarihi, Türk Dünyası, Orta Asya, Balkanlar, Kafkasya, Tarih, Kültür, Uluslararası İlişkiler vb. konulu kitaplardan oluşan İhtisas Kitaplığı, Zeytinburnu Belediyesi işbirliğinde Birlik Merkezinin hemen yanında yer alan Merkezefendi Şehir Kütüphanesi içerisinde oluşturulan özel bölümde okuyucunun hizmetine sunuldu.

TDBB İhtisas Kitaplığının Açılış Törenine, TDBB Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Yürütme Kurulu Üyeleri Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay yanında, Saraybosna Novigrad Belediye Başkanı ve TDBB Yönetim Kurulu üyesi Semir Efendiç, Doboj İstok Belediye Başkanı Kemal Bretiç, Doboj Belediye Başkan vekili Milos Bukejloviç katıldı.

Okuyucunun hizmetine sunulan Türk Dünyası Belediyeler Birliği İhtisas Kitaplığında bulunan yaklaşık 3.000 kitabın künyeleri, TDBB’nin web sayfasında yer alan Online Kütüphane linkinden de (http://kutuphane.tdbb.org.tr/) taranabiliyor.

Bölgede yer alan çok sayıda Yükseköğretim ve Orta Öğretim kurumunun öğrencileri, araştırmacılar ve genel okuyucunun kullanımına açık olan Kütüphane, gece 23.00’e kadar hizmet vermesi yanında, okuyuculara ücretsiz çorba ve çay ikramı ile de dikkat çekiyor.

17.08.2016